PROJEKT EMOCJE

Klasą 1 a zrealizowała 2 i 3 moduł projektu edukacyjnego „Emocje”. Podczas zajęć z 2 modułu – Kraina wyobraźni dzieci nauczyły się czym jest wyobraźnia oraz jak ją wyrazić słowami. Uczniowie wysłuchali opowiadania pt „Żółty balonik” ukazującego to, że możemy nadawać przedmiotom nowe znaczenie np. podczas zabawy. Opowiadanie było też występem do rozmowy o uczuciach głównej bohaterki. Następnie dzieci wykonały pracę plastyczną „Mój balonik marzeń”.

Na przełomie stycznia i lutego uczniowie zrealizowali 3 moduł- Kraina mocy słów. Dzieci wykonując zadania były inspirowane opowiadaniem pt „Bajka o ciepłym i puchatym”. Szczególnie ważnym zadaniem było uświadomienie sobie jak wielką moc mają wypowiadane przez nas słowa – te dobre, które mogą dodawać skrzydeł i te złe, które mogą ranić innych. Rozmowy na ten temat zostały zwieńczone przez utworzenie „worka dobrych słów”. Następnie uczniowie wykonali pracę plastyczną ilustrując słowa „ciepłe i puchate” według swojego pomysłu. Chcąc pomnażać dobro, dzieci chętnie obdarzały komplementami swoich kolegów i koleżanki.

B. Łętocha, P. Zając