KOT BOHATER-PELERYNA  W KLASACH DRUGICH

Klasy  drugie kontynuują Program „Kot w Tarapatach”, który został opracowany przez zespół terapeutów dziecięcych Specjalistycznej Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej „Krakowski Ośrodek Terapii”. W tym roku szkolnym tematem przewodnim był „Kot bohater-peleryna” . Celem głównym było budowanie atmosfery przynależności, ważności i akceptacji w klasie. Uczniowie poznali kto to jest pomagający i w jakiej sytuacji możemy pomóc. Dzieci stworzyły piękne rysunki kota – bohatera, a prace plastyczne zostały zamieszczone na wystawie szkolnej. Z wielkim zaangażowaniem dzieci szyły pelerynę dla klasowego bohatera – pomagacza, a później nadawały nazwę pelerynie. Każdy uczeń będzie teraz Klasowym Bohaterem -Pomagaczem.