Wyniki konkursu plastycznego
Konkurs plastyczny pt. „ Ty to masz szczęście, że w tym momencie, żyć ci przyszło w kraju nad Wisłą” został zorganizowany w celu wizualnej wizualizacji porównawczej współczesności i walk na Westerplatte poprzez formę plastyczną w oparciu o myśl przewodnią Grzegorza Tomczaka.
Jury w składzie: Dyrekcja SP 2, p. Dyrektor MOKiS-u p. Anita Werner i nauczycielki historii i plastyki oraz artysta Rafał Zalubowski oceniło 132 prace biorąc pod uwagę ich twórczy charakter i ekspresję oraz estetykę dzieląc je na 4 kategorie wiekowe:
Szkoła podstawowa – kl. I-III
1. Olga Pikus kl. II a
Szkoła Podstawowa nr 5 im. Bohaterów Westerplatte w Dzierżoniowie
2. Iga Białkowska kl. II c
Szkoła Podstawowa im. Obrońców Westerplatte w Ujeździe
3. Maria Bujnowska kl. III d
Szkoła Podstawowa nr 5 im. Bohaterów Westerplatte w Dzierżoniowie
Szkoła podstawowa – kl. IV-VI
1. Nadia Wyrostkiewicz kl. Va
Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Westerplatte w Tłuchowie
2. Julia Duchała kl. VI b
Szkoła Podstawowa nr 2 im. mjr H. Sucharskiego w Kwidzynie
3. Krzysztof Kozakiewicz kl. IV a
Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Westerplatte w Tłuchowie
Wyróżnienia:
- Zuzanna Kędzierska kl. V
Szkoła Podstawowa mjr H. Sucharskiego w Resku - Kalina Maliczenko kl. VI d
Szkoła Podstawowa nr 2 mjr H. Sucharskiego w Kwidzynie - Nicola Moroz kl. V d
Szkoła Podstawowa nr 2 mjr H. Sucharskiego w Kwidzynie - Natalia Banaś V
Szkoła Podstawowa im. mjr H. Sucharskiego w Iwierzycach - Kacper Podkowski kl. IV a
Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Westerplatte w Tłuchowie - Maja Kosarzecka kl. VI c
Szkoła Podstawowa nr 2 mjr H. Sucharskiego w Kwidzynie - Aleksandra Kośmider kl. VI a
Szkoła Podstawowa Bohaterów Westerplatte w Tłuchowie
Gimnazjum
1. Julia Kraszwska lat 16
Publiczne Gimnazjum nr 4 im. Bohaterów Westerplatte w Jelonkach
2. Antoni Łakomski kl.3
Gimnazjum nr 5 im. Bohaterów Westerplatte w Kielcach
3. Ada Malinowska kl. 1b
Publiczne Gimnazjum Zespół Szkół w Ujeździe w Ujeździe
Wyróżnienia:
- Agnieszka Jankowska kl.3
Gimnazjum nr 1 im. Bohaterów Westerplatte w Michowie - Daria Kaczmarska kl. 1
Zespół Szkół w Gardei - Aleksander Raus kl.2
Gimnazjum nr 5 im. Bohaterów Westerplatte w Kielcach - Klara Chodacka kl.3
Gimnazjum nr 5 im. Bohaterów Westerplatte w Kielcach - Sebastian Janikowski 1a
Gimnazjum nr 5 w Kielcach
Szkoły ponadgimnazjalne
1. Ksenia Dziob lat 18
Centrum Kształcenia Zawodowego w Strzelinie
2. Natalia Paczuła lat 17
Zespół Żeglugi Śródlądowej w Kędzierzynie-Koźlu
3. Karolina Smaluch lat 17
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Brzesku
Wyróżnienia:
- Aleksandra Musiał lat 18
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Brzesku - Gabriela Mrówka lat 17
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Brzesku - Klaudia Kałuża lat 17
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Brzesku
Laureaci i wyróżnieni uczestnicy konkursu otrzymają nagrody i dyplomy podczas Sympozjum.
Wystawa prac konkursowych odbędzie się w Szkole Podstawowej nr 2-na holu przy replice pomnika Westerplatte podczas Dni XXXIV Sympozjum Klubu Szkół Westerplatte.