DZIECI GMINY MYŚLENICE ZDOBYWAJĄ UMIEJĘTNOŚCI PŁYWACKIE

Informujemy o możliwości uczestnictwa w programie Powszechnej nauki pływania Umiem pływać pn. ,,Dzieci Gminy Myślenice zdobywają umiejętności pływackie (nazwa własna).

Program jest całkowicie bezpłatny. Przewiduje przeprowadzenie łącznie 20 godzin zajęć nauki pływania na grupę w okresie od 28 marca 2023 r. do 5 czerwca 2023 r.

Zajęcia będą odbywać się w środy od 9.30-11.00

• Cel programu:
  1. upowszechnianie aktywności fizycznej dzieci i młodzieży;
  2. nabycie podstawowych umiejętności pływackich;
  3. profilaktyka wad postawy oraz przeciwdziałanie nadwadze i otyłości;
  4. podniesienie ogólnej sprawności fizycznej uczniów;
  5. systematyczny i powszechny udział dzieci w pozalekcyjnych i pozaszkolnych zajęciach sportowych;
  6. zapoznanie z podstawowymi zasadami bezpiecznego przebywania w wodzie oraz w pobliżu akwenów wodnych.
  • Warunki uczestnictwa w programie
  1. Program skierowany jest do dzieci szkolnych z terenu Miasta i Gminy Myślenice uczęszczających do klas I –III szkół podstawowych.
  2. Dokumentem niezbędnym do uczestnictwa w programie jest wypełniona deklaracja uczestnictwa w projekcie (załącznik nr 1).
  • Działania rekrutacyjne obejmują następujące etapy:

a) wypełnienie przez zainteresowanego rodzica niepełnoletniego ucznia deklaracji uczestnictwa w programie,

b) dołączenie do deklaracji:

– oświadczenia o wyrażeniu zgody na przetwarzanie danych osobowych (załącznik nr 2),

– oświadczenia rodzica o braku przeciwwskazań do nauki pływania (załącznik nr 3)

c) stworzenie listy uczestników programu i listy rezerwowej,

d) powiadomienie kandydatów o zakwalifikowaniu się do udziału w programie.

• Proces rekrutacji rozpocznie się od dziś, tj.21.02.2022r. do 18.03.2022 r.

O zakwalifikowaniu  uczestnika decydować będzie kolejność złożenia pełnej dokumentacji. Ostateczna lista uczestników zostanie ogłoszona  25.03.2022 r.

• Osoby z listy rezerwowej zostaną włączeni do uczestnictwa w programie w przypadku rezygnacji osoby wcześniej zakwalifikowanej. Decyzję o włączeniu do uczestnictwa w programie kandydatów z listy rezerwowej podejmuje opiekun grupy.

DOKUMENTY DO POBRANIA:

1. REGULAMIN