Wyniki konkursu plastycznego

Konkurs plastyczny pt. „ Ty to masz szczęście, że w tym momencie, żyć ci przyszło w kraju nad Wisłą” został zorganizowany w celu wizualnej wizualizacji porównawczej współczesności i walk na Westerplatte poprzez formę plastyczną w oparciu o myśl przewodnią Grzegorza Tomczaka.

Jury w składzie: Dyrekcja SP 2, p. Dyrektor MOKiS-u p. Anita Werner i nauczycielki historii i plastyki oraz artysta Rafał Zalubowski oceniło 132 prace biorąc pod uwagę ich twórczy charakter i ekspresję oraz estetykę dzieląc je na 4 kategorie wiekowe:

Szkoła podstawowa – kl. I-III

1. Olga Pikus kl. II a
Szkoła Podstawowa nr 5 im. Bohaterów Westerplatte w Dzierżoniowie

2. Iga Białkowska kl. II c
Szkoła Podstawowa im. Obrońców Westerplatte w Ujeździe

3. Maria Bujnowska kl. III d
Szkoła Podstawowa nr 5 im. Bohaterów Westerplatte w Dzierżoniowie

Szkoła podstawowa – kl. IV-VI

1. Nadia Wyrostkiewicz kl. Va
Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Westerplatte w Tłuchowie

2. Julia Duchała kl. VI b
Szkoła Podstawowa nr 2 im. mjr H. Sucharskiego w Kwidzynie

3. Krzysztof Kozakiewicz kl. IV a
Szkoła Podstawowa  im. Bohaterów Westerplatte w Tłuchowie

Wyróżnienia:

  • Zuzanna Kędzierska kl. V                            
    Szkoła Podstawowa  mjr H. Sucharskiego w Resku
  • Kalina Maliczenko kl. VI d
    Szkoła Podstawowa   nr 2  mjr H. Sucharskiego  w Kwidzynie
  • Nicola Moroz kl. V d
    Szkoła Podstawowa nr 2  mjr H. Sucharskiego  w Kwidzynie
  • Natalia Banaś V  
    Szkoła Podstawowa im. mjr H. Sucharskiego  w Iwierzycach
  • Kacper Podkowski kl. IV a
    Szkoła Podstawowa im. Bohaterów Westerplatte w Tłuchowie
  • Maja Kosarzecka kl. VI c
    Szkoła Podstawowa nr 2   mjr H. Sucharskiego  w Kwidzynie
  • Aleksandra Kośmider kl. VI a
    Szkoła Podstawowa  Bohaterów Westerplatte w Tłuchowie

Gimnazjum

1. Julia Kraszwska lat 16

Publiczne Gimnazjum nr 4  im. Bohaterów Westerplatte w Jelonkach

2. Antoni Łakomski kl.3

Gimnazjum nr 5 im. Bohaterów Westerplatte w Kielcach

3. Ada Malinowska kl. 1b

Publiczne Gimnazjum Zespół Szkół w Ujeździe w Ujeździe

Wyróżnienia:

  • Agnieszka Jankowska kl.3                                                  
    Gimnazjum nr 1 im. Bohaterów Westerplatte w Michowie
  • Daria Kaczmarska kl. 1
    Zespół Szkół w Gardei
  • Aleksander Raus kl.2                                             
    Gimnazjum nr 5 im. Bohaterów Westerplatte  w Kielcach
  • Klara Chodacka kl.3
    Gimnazjum nr 5 im. Bohaterów Westerplatte w Kielcach
  • Sebastian Janikowski 1a                                                    
    Gimnazjum nr 5 w Kielcach

Szkoły ponadgimnazjalne

1. Ksenia Dziob lat 18  
Centrum Kształcenia Zawodowego w Strzelinie

2. Natalia Paczuła lat 17
Zespół Żeglugi Śródlądowej w Kędzierzynie-Koźlu

3. Karolina Smaluch lat 17
Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Brzesku

Wyróżnienia:

  • Aleksandra Musiał lat 18
    Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Brzesku
  • Gabriela Mrówka lat 17
    Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Brzesku
  • Klaudia Kałuża lat 17                                                                                    
    Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Brzesku

Laureaci i wyróżnieni uczestnicy konkursu otrzymają nagrody i dyplomy podczas Sympozjum.

Wystawa prac konkursowych odbędzie się w Szkole Podstawowej nr 2-na holu przy replice pomnika Westerplatte podczas Dni XXXIV Sympozjum Klubu Szkół Westerplatte.