WARSZTATY- „JAK POKAZAĆ, ŻE JESTEM PATRIOTĄ?

Z końcem października odbyły się w naszej szkole warsztaty w ramach projektu „Myśleniccy legioniści. Małe miasto wobec Wielkiej Wojny” realizowanego przez Muzeum Niepodległości w Myślenicach.

Prowadzili je nauczyciele klas trzecich, dzięki materiałom udostępnionym przez muzeum. Warsztaty poprzedziły prezentacja na temat myślenickich legionistów, film „Myśleniccy legioniści. Małe miasto wobec Wielkiej Wojny” zrealizowany przez muzeum i telewizję internetową Myślenice iTV oraz instruktaż wykonywania kotylionów.

Trzecioklasiści z zaciekawieniem obejrzeli film i z ogromnym zapałem i starannością przystąpili do wykonania kotylionów. Ten biało-czerwony symbol narodowy był kiedyś noszony przez uczestników polskich powstań narodowych. Udział w warsztatach był dla uczniów wspaniałą lekcją historii i patriotyzmu.