Kandydaci do Samorządu Uczniowskiego

KANDYDACI NA PRZEWODNICZĄCEGO SZKOŁY

 

Michał Burdyka

Nazywam się Michał, chodzę do klasy 8-ej i chciałbym żeby każdy zapoznał się z moim programem:

 1. Szczęśliwy numerek
 2. Dzień Jabłka i Gruszki
 3. Dzień tabliczki mnożenia
 4. Dzień koloru (raz na miesiąc)
 5. Dzień Misia
 6. Akcje charytatywne
 7. Urodzinowe pytanie (jest ktoś nie pytany jak ma urodziny)
 8. Dzień na opak
 9. Dzień zieleni

Na koniec dodam, że nie możemy wszystkich innych zrobić przez obecną sytuację epidemiologiczną. W razie jakichkolwiek zmian wszystkie obietnice będę chciał spełnić.  

Co do pytań można do mnie podejść zapytać a nawet napisać na Messengerze.

Chciałbym zrobić piknik Dwójki, ale raczej nie przyjmie się to w czasie covid-19. Dyskoteka w tym roku raczej jest odwołana, ale nie jest wszystko wiadome. Noc w szkole wydaje mi się, że tak samo jak dyskoteka małe szanse.

Wszystko co mi zaproponujecie postaram się spełnić po przemyśleniu.

Każdy głos się liczy a ze względu na to że chciałbym jakiś postęp zrobić w szkole to to jest mój ostatni rok w tej szkole i chciałbym żeby coś miłego pozostało, więc zachęcam na zagłosowanie na mnie.

I niech was głos będzie przemyślany 🙂


Maciej Hołuj

Uczęszczam do tej szkoły już ósmy rok, a w ubiegłym roku startowałem na jej wiceprzewodniczącego. Teraz próbuję swoich sił w wyborach na przewodniczącego.

Jeśli wybierzecie mnie na to stanowisko będę chciał przywrócić znany wszystkim doskonale „szczęśliwy numerek” (byłby to jeden taki numer dziennie, aby osoba wybrana czuła się bardziej wyróżniona) oraz organizować dni tematyczne (dzień kota, dzień wody itp.)

Chciałbym również doprowadzić do zorganizowania wycieczki do miejsca bardzo ważnego dla naszej szkoły, czyli na Westerplatte (oczywiście wtedy, kiedy będzie to możliwe i nie będzie ograniczeń związanych z pandemią).

Kolejny pomysł podsunął mi jeden z uczniów podczas debaty w tamtym roku. Chodzi mianowicie o turniej jazdy na hulajnodze, rowerze, desce itp. Znam bardzo dużo osób, którym ten pomysł się spodobał, dlatego przedstawiam go mimo, że to nie ja na niego wpadłem.

Myślę też, że dobrym pomysłem byłoby przywrócenie gazetki szkolnej. Wiem, że kiedyś była, ale jej wydawanie zostało zawieszone w ubiegłym roku, dlatego uważam, że przywrócenie gazetki z newsami z życia szkoły byłoby dobrą opcją.

Mam w planach również zorganizowanie także czegoś na kształt szkolnego „Mam Talent”, albo karaoke. Wiem, że niektórzy uznają to za stratę czasu i coś nudnego, jednak jest też bardzo dużo osób, która uważają inaczej i chętnie wzięłyby w czymś takim udział.

Z góry dzięki za wszystkie oddane na mnie głosy!


Joanna Szlachetka

Cześć! Mam na imię Asia Szlachetka i startuję na przewodniczącą. Niektórzy z Was myślą, że przewodniczący mało co robi, ale ja Wam powiem, że to nie prawda i  jeśli na mnie zagłosujecie, to razem możemy zmienić niektóre rzeczy na lepsze. Chcę powiedzieć jeszcze, że wszystkie pomysły były już konsultowane i jeśli wygram, to jest większe prawdopodobieństwo, że zostaną wprowadzone. Nie przedłużając, przedstawiam Wam swoje pomysły:

 1. Dowiedziałam się, że ze względu na COVID-19 dyskotek nie będzie, ale proponuję Wam   w zamian wieczory filmowe
 2. Dzień piżamowy- kto przyjdzie w piżamie, ten nie może być pytany
 3. Urozmaicony WF (1 raz w miesiącu, będzie organizowany inny WF- np taniec)
 4. Dzień na odwrót- nauczyciele się uczą, a uczniowie są nauczycielami. Tematem zajęć będzie życie nastolatków w XXI wieku
 5. Dni tematyczne (np dzień Harrego Pottera)- klasa, w której najwięcej osób przyjdzie ubranych na dany temat, otrzymuję nagrodę od samorządu
 6. Pomagamy młodszym odkrywać świat fantazji… (chętni, starsi uczniowie, w ramach integracji, będą czytać młodszym)
 7. Kontynuacja szczęśliwego numerka oraz poczty walentynkowej
 8. Gry i zabawy przedmiotowe. Pod koniec roku, w jakiś dzień, kiedy lekcje będą luźniejsze, zamiast zwykłej nauki, lekcje będą prowadzone na zasadzie zabaw przedmiotowych
 9. Dzień pluszowego misia- kto przyniesie pluszowego misia, ten nie będzie pytany

To już wszystkie moje pomysły, oczywiście napisałam same takie, które na spokojnie mogłabym wprowadzić jako przewodnicząca. Mam nadzieję, że Wam się spodobały. Jeśli macie do mnie jakieś pytania lub swoje pomysły, to śmiało podchodźcie do mnie na przerwie, bo z chęcią Was wysłucham:)


KANDYDACI NA ZASTĘPCĘ PRZEWODNICZĄCEGO SZKOŁY

 Aleksandra Boryczko

Jestem Ola Boryczko, mam 13 lat i chodzę do klasy VIIe. Jeżdżę konno, lubię czytać i interesuję się aktorstwem. Kandyduję na zastępcę przewodniczącego szkoły. Jaki jest mój cel? Chcę aby nasza szkoła stała się nie tylko miejscem nauki, ale też miejscem, gdzie rozwijamy pasje, poznajemy się, wspieramy i pomagamy sobie nawzajem. Aby to osiągnąć przygotowałam program:

 1. szczęśliwy numerek (codziennie)
 2. okres ochronny (po nieobecności trwającej 2 dni i więcej, nie można Cię pytać i nie musisz mieć uzupełnionych notatek)
 3. opcja wegetariańska na stołówce
 4. akcje charytatywne
 5. muzyka na przerwach
 6. gazetka szkolna (naścienna)
 7. dzień: spódnicy i krawata, piżamy, herbaty, pluszowego misia
 8. dni tematyczne (2 razy w miesiącu, kiedy przygotujesz coś związanego z tematem nie jesteś pytany)
 9. konkurs na hymn klasy i inne

Jestem otwarta na wszystkie Wasze pomysły i zawsze postaram się pomóc!

DZIĘKUJĘ ZA KAŻDY ODDANY GŁOS!!!


Zuzanna Steindel

Hej, nazywam się Zuzanna Steindel i chodzę do siódmej klasy w naszej szkole . Kandyduje na wiceprzewodniczącego szkoły i proponuje na mnie zagłosować . Mam nadzieję że cię przekonam moimi pomysłami abyś na mnie zagłosował/a .          

Moje pomysły:

 1. szczęśliwy numerek ,
 2. mam talent ,
 3. owocowy piątek ,
 4. dzień pluszaka ,
 5. filmowy wieczór (z klasą i wychowawcą),
 6. urodzinowy dzień bez pytania przez nauczyciela ,
 7. pudło na pomysły (można będzie do niego wrzucać swoje propozycje na ulepszenie naszej szkoły).

Sandra Szlachetka

Mam na imię Sandra Szlachetka. Chodzę do klasy 7c. Moim Hobby jest taniec oraz granie w siatkówkę. Jestem też osobą zabawną, przyjacielską oraz sympatyczną. Chciałabym ubiegać się o stanowisko wiceprzewodniczącej, ponieważ mam do zrealizowania fajne pomysły i też dlatego bo to było moje marzenie od dawna!

Moje pomysły:

 1. Chciałabym, aby w naszej szkole znalazł się automat z jedzeniem oraz piciem, ponieważ z powodu pandemii sklepik szkolny jest zamknięty a bardzo dużo uczniów zapomina drugiego śniadania. Ale wiem, że z tego samego powodu trzeba dezynfekować ręce oraz wszystkie rzeczy lecz to nie jest możliwe żeby za każdym razem dezynfekować, więc obok automatu będzie stał stoliczek z płynem do dezynfekcji przed jak i po powinno się dezynfekować ręce.
 2. Chciałabym też doprowadzić do tego żeby w naszej szkole pojawiła się sala chemiczna, która jest nam bardzo potrzebna.
 3. Dni tematyczne np:
 • dzień misia: osoba, która będzie miała misia nie będzie pytana i nie będzie mogła pisać nie zapowiedzianych kartkówek.
 • dzień piżamy i zabawy: w ten dzień przychodzimy do szkoły w piżamach i gramy w szkole   w gry planszowe.
 • dzień sportu.
 • dzień na wybrany kolor: raz w miesiącu losujemy kolor i kto będzie miał ten kolor na sobie nie będzie pytany i nie będzie mógł pisać nie zapowiedzianych kartkówek.
 • dzień ochrony środowiska: różne klasy będą co miesiąc sprzątać środowisko wokół szkoły
 • dzień wody.
 • dzień ulubionego owoca: jeśli chcesz być nie pytanym w ten dzień musisz mieć na sobie kolor swojego ulubionego owoca oraz ulubiony owoc w śniadaniówce.
 • dzień ciszy: wszyscy uczniowie w szkole zachowują się cicho na przerwach
 1. Chciałabym też wprowadzić:
 • dwa szczęśliwe numerki dziennie
 • poczta walentynkowa
 • noc filmową
 • kiermasz, który większość pieniędzy przeznaczymy na Hanie Grzechacką
 1. Jeśli się uda spróbujemy zorganizować:
 • pikniki
 • dyskoteki: karnawałowa na najlepszy strój, odblaskowa na najbardziej odblaskowy strój, andrzejkowa na wróżby i tańce.
 • wycieczkę np. do kina i na kręgle

Można też pisać do mnie na Messengerze i podawać mi różne pomysły, które postaram się zrealizować jak tylko zostanę wiceprzewodniczącą.


Hubert Żwirski

 1. Szczęśliwy numerek: to już było rok temu ale teraz będą dziennie będą dwa numerki. Ratuje on od pytania na danej lekcji i niezapowiedzianej kartkówki.
 2. Uczeń miesiąca: w każdym miesiącu przez wychowawcę na podstawie ocen i zachowania, będzie wybierany Uczeń miesiąca. Uczeń, który został Uczniem miesiąca, przez cały następny tydzień nie może być pytany, jeżeli tego nie chce. Osoba, która zostanie Uczniem miesiąca najwięcej razy, zostanie wybrana najlepszym uczniem z danego rocznika.
 3. Olimpiada szkolna: pod koniec roku zostanie zorganizowana olimpiada szkolna, gdzie klasa będzie decydowała, który uczeń ma ją reprezentować z danego przedmiotu. Na przykład: ustalimy, że Maciek  będzie nas reprezentował z angielskiego, Marek z historii, Artur z j. polskiego itd. Klasa, która wygra tę olimpiadę z największej ilości przedmiotów, zostanie wybrana najlepszą klasą ze swojego rocznika.
 4. Zmiana dzwonka i muzyka: w szkole powinien być nowy dzwonek i na przerwach  będzie puszczana muzyka. Muzykę będzie puszczał wybrany przez uczniów DJ, który będzie zmieniany co tydzień.
 5. Internet day: będzie to dzień, w którym będzie można na przerwach korzystać z telefonów. Taki dzień będzie raz w miesiącu.
 6. W urodziny, solenizant nie będzie pytany, jeżeli tego nie chce.
 7. W holu powstanie skrzynka, gdzie każdy będzie mógł wrzucić swoje uwagi do funkcjonowania szkoły, a pod koniec miesiąca będzie to rozpatrywane przez samorząd uczniowski.
 8. Zostaną organizowane zbiórki na rzecz szkoły i cele charytatywne, np. zbiórka na stół do ping – ponga, na odnowienie sprzętu do lekcji WF-u. Będą poszukiwani sponsorzy wśród lokalnych przedsiębiorców. 
 9. W szkole zaczną funkcjonować dni tematyczne, a każda osoba, która przygotuje się poprawnie do tego dnia otrzyma pochwałę pozytywną.
 10. W razie przejścia szkoły na nauczanie zdalne, będą organizowane turnieje dla dzieci z gier on-line.

To mój pełen program. Bardzo dziękuję za uwagę. W razie uwag, bądź nowych pomysłów, jestem otwarty na propozycje. Proszę o głosy.

Skip to content