MISTRZ ORTOGRAFII KLAS TRZECICH

W naszej szkole od wielu lat corocznie organizowany jest Szkolny Konkurs Ortograficzny dla uczniów klas trzecich.Celem konkursu jest rozwijanie zdolności i zainteresowań oraz kształtowanie umiejętności i nawyków ortograficznych.W tym roku szkolnym konkurs ortograficzny klas trzecich odbył się 24 kwietnia. Wzięło w nim udział 26 uczniów.Trzecioklasiści musieli wykazać się umiejętnością poprawnej pisowni ortograficznej i interpunkcji rozwiązując krzyżówkę, rebusy oraz uzupełniając wyrazy i teksty brakującymi literami.

„Mistrzem ortografii”  klas trzecich została  Maja Piesakowska z klasy 3 f.

II miejsce        Mikołaj Cienkosz klasa  3 f

III miejsce       Dagmara Szymska klasa 3 f

Wyżej wymienieni uczniowie będą reprezentować szkołę w  XXIII Miejsko – Gminnym Konkursie Ortograficznym dla uczniów klas III szkół podstawowych Miasta i Gminy Myślenice,  który odbędzie się 16 maja 2017 roku o godz. 9.00 w Szkole Podstawowej nr 3 im. Jana Pawła II w Myślenicach.

Do XXIII Miejsko – Gminnego Konkursu Ortograficznego zakwalifikowali się również następujący uczniowie:

Aleksandra Boryczko klasa 3 f

Dominik Drożdż klasa 3 f

Dariusz Dziewoński klasa 3 c

Emilia Jąkała klasa 3 d

Katarzyna Górnik klasa 3 d

Patrycja Mrowczyk klasa 3 g

Małgorzata Ogiela klasa 3 c

Jakub Wrona klasa 3 c

Magdalena Kęsek klasa 3 c

Julia Wątor klasa 3 g

Joanna Szlachetka klasa 3 d

Wszystkim laureatom gratulujemy, a pozostałych uczniów zachęcamy do udziału w kolejnych edycjach konkursu.

Organizatorzy: Barbara Bicz, Renata Zygmunt