WOJEWÓDZKI KONKURS ORTOGRAFICZNY ,, KAKTUS”

5 stycznia odbył się pierwszy etap Wojewódzkiego Konkursu Ortograficznego ,,Kaktus”. W konkursie wzięło udział 1500 uczestników z 78 szkół województwa małopolskiego, w tym z naszej szkoły. Trzecioklasiści wykazywali się zarówno znajomością podstawowych zasad ortograficznych jak i praktycznym ich stosowaniem.

Z naszej szkoły do drugiego i trzeciego – finałowego etapu konkursu zakwalifikowała się uczennica klasy III f – Maja Piesakowska.

Obydwa etapy odbyły się w Szkole Podstawowej im. Piotra Michałowskiego w Krakowie.

29 marca w Audytorium im. prof. Danka Uniwersytetu Pedagogicznego przy ul. Podchorążych w Krakowie odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów i nagród. W spotkaniu wzięła również udział uczennica naszej szkoły – Maja Piesakowska. Otrzymała dyplom z wyróżnieniem znajdując się tym samym w czołówce najmłodszych mistrzów ortografii z całej Małopolski.

Gratulujemy!!!

Konkurs składa się z trzech etapów: etap I – szkolny, etap II – międzyszkolny, przeprowadzony przez organizatorów WKO „Kaktus” w Krakowie, etap III – dyktando finałowe.

Organizatorem konkursu jest Szkoła Podstawowa im. Piotra Michałowskiego w Krakowie.  Patronat objęli: Wojewoda Małopolski, Małopolski Kurator Oświaty, Prezydent miasta Krakowa, Rektor Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, Towarzystwo Miłośników Języka Polskiego i Polskie Towarzystwo Kaligraficzne.