KONCERT SŁOWNO – MUZYCZNY,,NIE PALĘ, NIE PIJĘ – ŻYJĘ ZDROWO”

,,Nie palę, nie piję -żyję zdrowo” -to przewodnie hasło autorskiego programu słowno-muzycznego w wykonaniu Piotra Cybułki – animatora i muzyka, zaproszonego do szkoły  w ramach profilaktyki uzależnień. Godzinny występ, który obejrzeli uczniowie klas  I -VI składał się z kilku bloków tematycznych dotyczących wolności od używek, promowania zdrowego stylu życiaczy budowania pozytywnych relacji międzyludzkich w oparciu o system wartości.  Najważniejsza jego częścią był blok ,, Nie palę , nie piję i dobrze mi z tym ” dotyczących szkodliwości używek.

Na jakie schorzenia chorują osoby pijące i palce papierosy? Co to jest palenie pasywne? Co daje nam zdrowy tryb życia? Gdzie należy szukać pomocy – na te i inne pytania odpowiadali uczniowie podczas koncertu. W trakcie trwania programu autor grał i śpiewał  piosenki profilaktyczne wpadające w ucho, co sprawiało, że wszyscy uczestnicy wspólnie bawili się i śpiewali.

Przez cały rok szkolny dbamy o dobro naszych uczniów których chcemy ustrzec przed uzależnieniami i konsekwencjami z nich wynikającymi, dlatego koncert ten był uzupełnieniem naszych działań profilaktycznych i edukacyjnych.