ŚWIATOWY DZIEŃ WODY

W dniu 22 marca w ramach programu „Trzymaj formę!” Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem oraz nauczycielami przyrody zorganizował w naszej szkole obchody Światowego Dnia Wody, który został ustanowiony przez Organizację Narodów Zjednoczonych w 1992 r.

Powodem ustanowienia Światowego Dnia Wody był fakt, że ponad miliard ludzi na świecie cierpi z powodu braku dostępu do czystej wody pitnej. Obchody tego dnia mają na celu uświadomić, jak wielką rolę w życiu odgrywa woda i jak wielkie zagrożenie niesie ze sobą spadek jej zasobów.

W tym dniu uczniowie i nauczyciele przyszli do szkoły z przypiętą kropelką wody, którą  wykonali z papieru. Na szkolnym korytarzu zawisły plakaty z informacjami o zasobach wody na Ziemi, jej roli w organizmie człowieka oraz ciekawe hasła związane z tą tematyką. Natomiast na długiej przerwie każdy uczeń mógł się poczęstować kubeczkiem źródlanej wody. Degustacja miała przypomnieć, że picie wody to podstawa w prowadzeniu zdrowego trybu życia i należy pamiętać o jej regularnym spożyciu każdego dnia.

Zatem – pijemy wodę na zdrowie!