SPOTKANIE Z PANIĄ EWĄ ROSOLSKĄ

Dnia 23 marca uczniowie z klasy IV b mieli przyjemność poznać panią Ewę Rosolską, autorkę książek dla dzieci, młodzieży oraz dorosłych, na spotkaniu zorganizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Myślenicach. Pani Ewa Rosolska debiutowała pod pseudonimem Marta Osa. Pewnego dnia wkroczyła w świat fantazji, gdy podczas kilkudniowego wypoczynku w pięknym, pełnym antyków domu, wystraszyła ją stara szafa. Wtedy zrodził się pomysł napisania książki, którą zaprezentowała młodzieży. Opowiadała o najnowszej serii książek pt. „Tajemnica starego witraża”. Na ekranie pojawiały się zdjęcia miejsc w Polsce, które wprowadziły słuchaczy w klimat opowieści. Zebrani uczniowie słuchali z ogromną uwagą, zadawali wiele ciekawych pytań i odebrali od autorki autografy. Spotkanie zakończyło się pamiątkowym zdjęciem.