KRAJOBRAZ POLSKI

W poniedziałek 06.03.2017 roku odbyła się w naszej szkole prezentacja multimedialna pt: „Krajobraz Polski” w formacie 3D przedstawiająca faunę i florę Tatr. Zdjęcia wykonane w tej technice zainteresowały uczniów, a małżeństwo prowadzące prelekcję interesująco opowiadało o odbytych wycieczkach w najwyższe szczyty Tatr.

Uczniowie dowiedzieli się o gatunkach roślinności w Tatrach, a także poznali górskie zwierzęta takie jak: sarny, jelenie, lisy, rysie, świstaki, kozice, polnik tatrzański, darniówka tatrzańska oraz niedźwiedź. Uczniom została przekazana wiedza na temat właściwego zachowywania się na szlakach, oraz kilka zasad zachowania się wobec napotkanych zwierząt.

Prelekcja i prezentacja zachęciły młodych słuchaczy do wypraw górskich oraz poszerzyły ich wiedzę na temat fauny i flory Tatr.