BAŚNIE BRACI GRIMM

27 stycznia 2017 roku  uczniowie klas pierwszych obejrzeli spektakl pt. „Baśnie Braci Grim” wystawiony na scenie MOKiS w Myślenicach przez aktorów Teatru Współczesnego w Krakowie. Głównym bohaterem przedstawienia był Tomek – chłopiec, któremu się ciągle nudziło. Jego babcia namawiała go, by wziął do ręki książkę i chociaż trochę poczytał. To się nie spodobało chłopcu, który zrzucił książkę na podłogę. I wtedy właśnie czekała go wielka niespodzianka, ponieważ książka zaczęła do niego przemawiać. Trochę przestraszony, a jednocześnie trochę zaciekawiony podniósł książkę i zaczął przeglądać jej karty. Z nich to wyłoniły się postaci z najsłynniejszych bajek, takie jak: przebiegła wiedźma, Czerwony Kapturek, wilk, koźlątka, dzielny rycerz oraz Królewna Śnieżka. 

Pozbawione okrucieństwa historie ukazały dzieciom zwycięstwo miłości, sprawiedliwości i dobra. Dzieci miały okazję podziwiać barwne stroje postaci, różnego rodzaju rekwizyty oraz niesamowite efekty świetlne, które były dodatkowym atutem tej sztuki. Do tego z przedstawienia płynęły same piękne morały, m. in. to, że trzeba zawsze słuchać dorosłych, że ważne jest, by dotrzymywać słowa oraz to, że książka jest najlepszym przyjacielem. Pierwszoklasiści z wielkim zainteresowaniem oglądali przedstawienie