KONCERT „W NOWOROCZNYM RYTMIE”

18 stycznia uczniowie klas I – III wzięli udział w audycji edukacyjnej „W noworocznym rytmie” przygotowanej przez Państwową Szkołę Muzyczną I – go stopnia w Myślenicach. Koncert odbył się w sali widowiskowej MOKiS  i rozpoczął się występem Zespołu Rytmicznego,  który umiejętnościami tanecznymi i interpretacyjnymi wprowadził widownię w baśniowy świat.

Osoba prowadząca – nauczyciel Szkoły Muzycznej wykorzystując różne utwory muzyki klasycznej, rozrywkowej i popularnej demonstrował dzieciom instrumenty i opowiadał o ich historii. Przekazując wiedzę w sposób prosty, przystępny łączył edukację z dobrą zabawą. Uczniowie mieli możliwość słuchania brzmienia gitary, akordeonu, fletu, klarnetu, wiolonczeli, saksofonu, trąbki, fortepianu i skrzypiec. Prowadzący przygotował dla zgromadzonej publiczności konkursy związane z tematyką audycji, których zwycięzcy nagradzani byli słodkimi upominkami.

Na zakończenie zagrał zespół instrumentów perkusyjnych oraz kwintet akordeonowy.