CERTYFIKAT BEZPIECZNEGO PUCHATKA

obraz4Po raz trzeci nasza szkoła z sukcesem zakończyła starania o przyznanie certyfikatu Bezpiecznego Puchatka, programu prowadzonego przez firmę Maspex z Wadowic. Celem Puchatkowego programu jest uczenie pierwszoklasistów bezpiecznych zachowań w ruchu drogowym, w domu, w internecie, w szkole i w czasie zabawy. W ramach programu uczniowie klas I z pomocą swoich wychowawczyń i rodziców pracowali w specjalnych książeczkach edukacyjnych oraz wzięli udział online w szkolnej pracowni komputerowej w Ogólnopolskim Teście Wiedzy o Bezpieczeństwie. Test został przygotowany w formie pisemnej i obrazkowej, można było również odsłuchać pytania, czytane przez lektora. Po zakończeniu testu dzieci otrzymały informacje, ile poprawnych odpowiedzi wybrały, a także mogły sprawdzić, które odpowiedzi są poprawne, ponieważ celem testu było nie tylko sprawdzenie wiedzy, ale również nauka. Większość dzieci otrzymała wysoką ilość punktów, niestety jedna uczennica zakończyła test z wynikiem 8 punktów (na 15 możliwych), co oznacza, że o bezpieczeństwie nigdy za dużo rozmów – w szkole i w domu.

Nowością w tym roku był wybór najpiękniej i najrzetelniej wypełnionych książeczek. Aż 14 uczniów otrzymało słodką niespodziankę zasponsorowaną przez Panią Dyrektor Beatę Paciorek jako nagrodę za trud dopracowania książeczki.

3 stycznia 2017r. na spotkaniu podsumowującym program o bezpieczeństwie Naczelnik Sekcji Ruchu Drogowego KPP w Myślenicach podinsp. Tomasz Sawski wręczył wszystkim dzieciom pamiątkowe dyplomiki, a także znalazł czas, aby powtórzyć, utrwalić i dodatkowo wytłumaczyć najważniejsze zagadnienia, jak unikać zagrożeń. Pozostaje mieć nadzieję, że wiedza pierwszoklasistów zdobyta przy pomocy bajkowego Puchatka przełoży się w praktyce na ich bezpieczne wybory i świadome, mądre decyzje.

Honorowy patronat nad programem objął Komendant Główny Policji oraz wszystkie Kuratoria Oświaty.