WYCIECZKA DO SIDZINY

Dnia 12.12.2016 roku w poniedziałek rano, trzy klasy 3a, 3e i 2d wraz ze swoimi wychowawczyniami wyruszyły na cztery dni do Sidziny. Po czterdziestu minutach byliśmy na miejscu. Serdecznie przywitał nas Pan Dyrektor ośrodka, w którym mieszkaliśmy. Opowiedział nam o zasadach panujących tutaj i zaprosił do naszych pokoi, gdzie mogliśmy rozpakować bagaże. Po południu zjedliśmy przepyszny obiad, a następnie w pokojach graliśmy w gry planszowe. O godzinie 15 mieliśmy  lekcje. Po zmaganiach z matematyką i językiem polskim rozpoczęliśmy gorączkowe przygotowania do wymarzonej dyskoteki. Chłopcy układali włosy na żelu, a dziewczyny ubierały swoje najlepsze stroje i robiły wymyślne fryzury. Zabawa była świetna.  Zmęczeni wrażeniami całego dnia, długo leżeliśmy w łóżkach nie mogąc zasnąć i rozmyślając o tym, co czeka nas jutro.

Sara Suder, 3a

Drugi dzień wycieczki spędziliśmy bardzo miło. Wstaliśmy bardzo wcześnie, podekscytowani kolejnym wspólnym dniem. Po pysznym śniadaniu udaliśmy się do skansenu, czyli muzeum pod gołym niebem. Oglądaliśmy wioskę z dawnych czasów. Po wizycie w skansenie, udaliśmy się na długi spacer do lasu. Wieczorem odbył się pokaz mody. Mieliśmy okazję do zaprezentowania samodzielnie zaprojektowanych strojów. Zabawa była świetna, a pomysły bardzo kreatywne i nowatorskie!

Hubert Gołąb, 3a

W trzecim dniu naszej wycieczki, zaraz po śniadaniu, poszliśmy na spacer. Droga do przejścia była długa, a warunki trudne. Wiele dzieci przewracało się na śliskiej powierzchni. Na szczęście nikt nie złamał nogi. Szliśmy brzegiem lasu i podziwialiśmy krajobraz. Widzieliśmy przebiegającą sarenkę i słyszeliśmy ptaki. Bawiliśmy się z „echem”. Do ośrodka przyszliśmy zmęczeni i zmarznięci. Na nogi postawił nas pyszny obiad. Prawie nikt nie grymasił, bo wszyscy lubią kopytka. Po obiedzie była chwilka wolnego na odpoczynek. Później mieliśmy lekcje z naszą Panią. Ćwiczyliśmy zadania matematyczne i pisaliśmy w zeszytach w linie. Atrakcją wieczoru było ognisko. Wspólnie śpiewaliśmy piosenki i jedliśmy kiełbaski z chlebem. Zmęczeni po całym dniu, ale szczęśliwi położyliśmy się spać.

Marek Maślak, 3a

W ostatnim dniu naszej wycieczki wstaliśmy bardzo wcześnie. Długo leżeliśmy w łóżkach i wspominaliśmy wszystkie przeżyte wspólnie przygody. Na pewno na długo je zapamiętamy! Po śniadaniu poszliśmy na salę imprez, gdzie odbyło się rozdanie nagród za wszystkie konkursy. Szkoda, że musieliśmy wracać tak szybko. Chcielibyśmy tam jeszcze zostać, bo wyjazd był świetny! J

Filip Mizera, 3a