PASOWANIE UCZNIÓW KLAS PIERWSZYCH NA CZYTELNIKA SZKOLNEJ BIBLIOTEKI-23 XI 2016 R.

„Pasowanie na czytelnika” to oficjalne przyjęcie najmłodszych uczniów do grona „braci czytelniczej” szkolnej biblioteki. Organizowane jest co roku przez nauczycielki biblioteki, z pomocą uczniów klas drugich i trzecich. Ceremonia ta weszła już na stałe w kalendarium szkolnych wydarzeń. Głównym celem uroczystości jest reklama biblioteki szkolnej i zachęcenie maluchów do korzystania z jej zbiorów oraz rozwijanie czytelnictwa.

Akt pasowania został poprzedzony znakomicie przemyślaną i przygotowaną inscenizacją pt. „Wycieczka do krainy książek”, w której wykorzystano różnorodne rekwizyty oraz prezentację multimedialną. Na jej podstawie przeprowadzono pierwszy konkurs czytelniczy sprawdzający wiedzę na temat znajomości bajek i baśni dla dzieci. Nauczycielki biblioteki przekazały nowym czytelnikom „tajemny sposób”, w jaki można wypożyczyć książki oraz zapoznały dzieci z  „prośbami książek”. Pierwszoklasiści otrzymali również kolorowe zakładki do książeczek.