ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

10 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Święto Niepodległości. W tym dniu dla uczczenia tego ważnego wydarzenia uczniowie i nauczyciele nosili własnoręcznie wykonane kotyliony. Uczniowie klas I-III oraz IV-VI uczestniczyli w uroczystych apelach z okazji 98. rocznicy odzyskania niepodległości przygotowanych przez swoich rówieśników z klas 3b, 3d oraz 5b.

Wszyscy w skupieniu wysłuchali wierszy, pieśni patriotycznych oraz obejrzeli prezentacje multimedialne dotyczące historii naszego kraju. Rys historyczny przybliżył uczniom okoliczności utraty niepodległości, wydarzeń z okresów zaborów, a następnie odzyskania niepodległości w dniu 11 listopada 1918r. Barwy narodowe, hymn, godło oraz własnoręcznie wykonane biało – czerwone kotyliony podkreśliły patriotyczny charakter apelu. Zajęcia zostały przeprowadzone wg scenariuszy przygotowanych przez panie: mgr Bożenę Łętochę, mgr Joannę Bugaj oraz mgr Agnieszkę Tyrpę.

Mgr Bożena Łętocha