DZIEŃ JABŁKA I GRUSZKI

Wszyscy jabłka i gruszki chętnie jemy,
dlatego  Dzień Jabłka i Gruszki  świętujemy!

W dniu 3.11.2016 r. Samorząd Uczniowski  wraz z opiekunem  zorganizował w naszej szkole  Dzień Jabłka i Gruszki. Mottem tego dnia były rymowanki :

1. Jedno jabłko, jedna gruszka dziennie,

trzyma lekarza z daleka ode mnie.

2. Kto je jabłka i gruszki,

tych nie bolą nigdy brzuszki.

3. Pij codziennie sok gruszkowy i jabłkowy,

całą zimę za to będziesz zdrowy.

4. Zamiast chipsów zjedz kilka jabłuszek,

wtedy szczęśliwy będzie twój brzuszek.

Celem tego święta było promowanie zdrowego stylu życia i odżywiania. Warto pamiętać, że codzienna porcja owoców to prawdziwy zastrzyk witamin. Starajmy się jeść smacznie, zdrowo, kolorowo… Korzystajmy z darów jesieni – wybierajmy jabłka i gruszki !

W tym dniu bohaterami przerw byli Jabłko i Gruszka, którzy rozdawali smaczne owoce.

Dodatkową atrakcją Dnia Jabłka i Gruszki był poczęstunek, który składał się z szarlotki, babeczek jabłkowych oraz pysznego kompotu z jabłek i gruszek.

Uczniowie w tym dniu mogli przyjść ubrani na kolorowo. Na korytarzach dominowały kolory: żółty, czerwony i zielony.

Jabłkowo- gruszkowy dzień był bardzo udanym przedsięwzięciem  i z pewnością jeszcze nieraz zostanie powtórzony .

Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem pragnie podziękować za piękny dar serca państwu Hudaszkom, którzy pomogli w organizacji Dnia Jabłka i Gruszki.

Dziękujemy:)

SAMORZĄD UCZNIOWSKI WRAZ Z OPIEKUNEM mgr Moniką Grzechacką