SPOTKANIE Z ARTYSTAMI

Dnia 8.11.2016 r. uczniowie z naszej szkoły spotkali się z artystami, którzy brali udział w V Międzynarodowym Plenerze Artystycznym zorganizowanym w Myślenickim Ośrodku Kultury i Sportu.

Podczas spotkania uczniowie mieli okazję zobaczyć, jak powstają różne dzieła sztuki, np.: obraz, rzeźba, rysunek. Był też czas na zadawanie pytań. Artyści chętnie odkrywali przed młodymi ludźmi tajniki swojej pracy. Pani Ewa Sawka opowiadała o malowaniu na jedwabiu, niezwykle delikatnej materii, która wymaga łagodności, precyzji i koncentracji. Pan Henryk Sawka pokazał uczniom, że współczesny rysownik sięga nie tylko po tradycyjne techniki, ale korzysta również z nowoczesnych narzędzi multimedialnych, np. iPada. Natomiast pan Eugeniusz Molski, niezwykle dynamiczny i ciepły człowiek, zachęcał młodzież do rozwijania własnych talentów. Po warsztatach uczniowie mieli okazję posłuchać koncertu Aleksandry Żychowskiej (śpiew) oraz Tomasza Drabiny ( akordeon), którzy zabrali uczniów w etniczną podróż po Polsce, Karpatach i Bałkanach. Razem z uczniami koncertu wysłuchał Peter Krupa, słowacki artysta o polskich korzeniach, którego uczniowie mieli przyjemność również poznać.