PROGRAM ARTYSTYCZNY „ZE ŚWIADKAMI MIŁOSIERNEGO BOGA PRZEZ POLSKIE DZIEJE”

W dniu 21 października w naszej szkole odbył się uroczysty program artystyczny pt. „Ze świadkami Miłosiernego Boga przez polskie dzieje”, który wpisywał się w obchody Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej. Jego ideą było ukazanie roli polskich świętych i błogosławionych nie tylko w budowaniu chrześcijańskiej tożsamości naszej Ojczyzny, ale w głoszeniu orędzia Miłosierdzia Bożego.

Program artystyczny nawiązywał do obchodów 1050 rocznicy chrztu Mieszka I i początków chrystianizacji Polski oraz do trwającego w Kościele Roku Miłosierdzia Bożego. Program przypomniał zasługi Kościoła dla Polskiej Ziemi i ukazał dziedzictwo niektórych polskich świętych i błogosławionych, szczególnie: Świętego Biskupa Wojciecha Męczennika, Świętego Biskupa Stanisława Męczennika, Świętej Siostry Faustyny Kowalskiej, Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego, Błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki i Świętego Jana Pawła II. Szczególne i serdeczne podziękowania należą się naszym młodym artystom, Uczniom i Uczennicom z klasy VI f  i Uczennicom z klasy VI d, którzy słowem i pieśnią uświetnili naszą akademię. W przygotowaniu programu artystycznego brali udział nauczyciele: Tomasz Tatar, Alicja Możdżeń i Piotr Gablankowski.

Tomasz Tatar