WYCIECZKA DO PARKU EDUKACJI GLOBALNEJ – WIOSKI ŚWIATA

W dniu 24.10.2016r  uczniowie klas III b i III g wybrali się na wycieczkę do Parku Edukacji Globalnej – Wioski Świata w Krakowie. Zaczęliśmy wyprawę  od warsztatów i przenieśliśmy się do Afryki, gdzie odkryliśmy ghańską wioskę (wiecie, że ich domki są okrągłe, ponieważ mieszkańcy wierzą, że w kątach czają się złe duchy…?), oraz poznaliśmy afrykańskich wojowników.

Ghańska wioska robi duże wrażenie i jest dowodem na to, jakie cuda można otrzymać z pozoru niepotrzebnych śmieci. Warto zobaczyć niesamowite zabawki zrobione przez dzieci w Afryce – ich wyobraźnia chyba nie ma końca! Na dużym obszarze dzieci mogły zobaczyć także jurtę mongolską, igloo, indyjskie tipi oraz peruwiańską chatę. Park jest niepowtarzalnym miejscem stworzonym, aby uwrażliwić zwiedzających na los mieszkańców najbardziej odległych i zapomnianych zakątków świata. Wszyscy doskonale się bawili. Była to fascynująca i bardzo pouczająca wyprawa.

mgr Agata Żmuda-Bednarz klasa IIIg