VI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia 2016

Dnia 30 września 2016r. w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia – ŚDTM, zwany również WMTDay (ang. World Multiplication Table Day).

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia to akcja edukacyjna, która odbywa się każdego roku w ostatni piątek września. W tym roku ŚDTM obchodzony był 30 września 2016 roku. Tego dnia szkoły z różnych stron świata uczestniczą w wydarzeniu, którego celem jest propagowanie zabawowej formy nauczania – uczenia się matematyki. Szczegółowy opis akcji: http://www.wmtday.org/pl

Organizatorem Głównym ŚDTM jest Wydawnictwo WKM Rachmistrz, wyłączny wydawca kart Grabowskiego( pomysłodawcy tego święta ).

Akcja ma zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Jest okazją dla uczniów do powtórzenia i utrwalenia tabliczki mnożenia. Również dorośli mogą dać przykład dzieciom – wykazując się świetną znajomością trudnych przypadków mnożenia.

Nasza szkoła również przystąpiła do akcji.

Uczniowie w tym dniu aktywnie przypominali sobie tabliczkę mnożenia, wykorzystując różne formy „tabliczkowych” gier i zabaw.

O zbliżającym się Święcie przypominał plakat:

30 września 2016r. w szkole królowała Tabliczka Mnożenia.  Było to widoczne w klasach i na szkolnych korytarzach. Utworzone zostały „tabliczkowe kąciki”, w których można było potrenować obliczenia. Podczas treningów uczniowie rywalizowali między sobą, współpracowali a przede wszystkim doskonalili swoje umiejętności.

Tego dnia, zgodnie z hasłem: „Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają”, przystąpiliśmy do obchodów Święta Tabliczki Mnożenia: ŚDTM.

„Tabliczkowa wiedza” sprawdzana była podczas krótkich egzaminów z tabliczki mnożenia przez specjalną  Komisję Egzaminacyjną  w składzie: Maja Salawa, Agnieszka Biela, Konrad Mizera, Ignacy Nowak, Hubert Szymski, Oliwia Łętocha oraz Emilia Pietrzak.
Wszyscy egzaminowani, którzy pomyślnie zdali egzamin, uzyskali tytuł i certyfikat  „Eksperta Tabliczki Mnożenia”.

ŚDTM 2016 upłynął w radosnej atmosferze, pełnej nowych przeżyć i satysfakcji.

Zachęcamy do nauki mnożenia!!!

opr. Komisja Egzaminacyjna
pod kierunkiem