MAMY I MIEJSCE JAKO DRUŻYNA!!!

31 maja 2016r. nasza dziesiątka najlepszych szachistów z kategoriami szachowymi godnie i efektywnie reprezentowała „Dwójkę” na VII Mistrzostwach Powiatu Szkół na Zarabiu. Ambicje na zwycięstwo mieliśmy ogromne, ponieważ rokrocznie nasza szkoła zajmowała w mistrzostwach powiatu wysokie lokaty w kategorii drużynowej, ale już od kilku lat nie udało się sięgnąć po najwyższe trofeum.

I stało się!!! Nasi szachiści jako drużyna zajęli bezapelacyjnie I miejsce spośród 12 drużyn z całego powiatu. Do szkoły dumnie przynieśliśmy wielki złoty puchar, jako symbol całorocznego trudu szachowych treningów i rozwiązywania szachowych zagadek na szkolnym kółku szachowym. Okazuje się kolejny raz, że oprócz talentu, liczy się także ciężka, wytrwała praca.

Najlepszym szachistą okazał się Dariusz Dziewoński z 2c, członek juniorskiej kadry narodowej, który w kategorii klas I – III uplasował się na I miejscu, wygrywając każdą z siedmiu partii.

Wielki sukces odniosła również Nikolka Łotocka z 1c, posiadająca już kilka pucharów za zwycięstwa turniejowe i legitymująca się V kategorią szachową, która zajęła I miejsce jako najlepsza dziewczynka do lat 10. Brawo!!!

Spośród 52 zawodników w grupie do lat 10 na wysokim IV miejscu uplasował się Karol Worwa z 3d.

Wspaniale też zagrali : Oliwka Kudas z 3d, Wojciech Slósarz również z 3d oraz Patryk Wójcik z 2d.

Ponadto w kategorii klas IV – VI należy wspomnieć o sukcesach następujących uczniów naszej szkoły: