AKCJA DLA MISJONARZARZY

„Błogosławieni miłosierni, albowiem oni miłosierdzia dostąpią”

Te wspaniałe słowa towarzyszyły nam podczas organizacji akcji mającej na celu pomoc naszym misjonarzom.  Pani Kasia Jawor pracuje jako misjonarka świecka w Peru. Ksiądz Włodzimierzem Małota jest proboszczem w parafiach misji katolickich w górach Goilala.

Inicjatorami i głównymi organizatorami akcji byli katecheci SP 2 w Myślenicach – Dorota Orzechowska i Tomasz Tatar. W niedzielę 17 stycznia wraz z dziećmi z koła biblijnego i misyjnego przygotowaliśmy krótkie scenki opowiadające historię Bożego Narodzenia, w czasie których była także możliwość kolędowania. Po występie chętni parafianie mogli wspomóc ofiarą naszą akcję –  za co, w dowód wdzięczności, otrzymywali na pamiątkę figurki gipsowe.

Razem z dziećmi z SP 2 w akcji udział wzięli także uczniowie z Gimnazjum nr 1 w Myślenicach. Weronika Kaczmarczyk, Anita Motyka, Marta Olesek, Olga Stankiewicz i Marek Serafin, pomimo wielu obowiązków w nowej szkole, poświęcili swój wolny czas, aby tak jak w latach poprzednich, kiedy jeszcze byli uczniami naszej placówki, wspomóc nas w organizacji tego wymagającego przedsięwzięcia.

Ogromną pomocą służyli nam także siostra Agnieszka ze scholką, p. Patrycja Szlachetka, która przygotowała z dziećmi część figurek gipsowych oraz p. Izabela Leżańska, która użyczyła nam brakujących strojów dla naszych kolędników. Oczywiście akcja nie miałaby możliwości powodzenia bez pomocy Rodziców małych aktorów i  darczyńców, czyli naszych wspaniałych parafian. Dobrym duchem całej akcji był ksiądz proboszcz kanonik Stanisław Makowski, który podczas występów dodawał otuchy naszym kolędnikom.

3 lutego, dzięki życzliwości Pani Dyrektor mogliśmy zorganizować w naszej szkole spotkanie z księdzem Włodzimierzem.  Podczas prezentacji pokazał on warunki życia dzieci w swojej parafii „Fatimie”. Ich zwyczaje, zabawy ale i też trudności z jakimi muszą się borykać w życiu codziennym. Na spotkanie z uczniami przyniósł zdjęcia pięknej salki szkolnej, którą udało się zbudować i wyposażyć za pieniądze zebrane w naszej parafii w poprzednich latach.

Za każdą pomoc serdecznie dziękujemy. Mamy nadzieję, że zebrane fundusze choć w małej części pomogą pani Kasi i księdzu Włodzimierzowi w pracy misyjnej na rzecz tych najbardziej potrzebujących Chrystusa. Dzięki takim akcjom duch misyjny ma szansę przeniknąć w serca dużej liczby dzieci i młodzieży. Przekonać je do powszechności Kościoła i potwierdzić ich bezinteresowność i trud podejmowany dla braci.

Jeszcze raz wszystkim MYŚLENICZANOM serdecznie dziękujemy!

Dorota Orzechowska – katechetka