MULTIMEDIALNE SPOTKANIE Z RODZICAMI

W dniu 04.02.2016r. odbyły się zebrania z Rodzicami uczniów klas IV-VI poprzedzone prelekcją wygłoszoną przez pana Marka Szczotkowskiego, eksperta z zakresu problematyki nieletnich, byłego policjanta Komendy Powiatowej Policji w Myślenicach i psychoedukatora specjalizującego się m.in. w szkoleniach z zakresu narkomanii, przemocy, HIV/AIDS.

Prelegent zapoznał uczestników spotkania z ogólnym pojęciem narkotyków, dopalaczy, alkoholu, lekomanii i etnobotaniki. Rzeczowo przedstawił sposoby radzenia sobie z trudnymi sytuacjami związanymi z używaniem przez młodych ludzi narkotyków, alkoholu, i papierosów. Wyjaśnił mechanizm uzależnienia i przyczyny  sięgania przez coraz młodsze dzieci (!) po środki psychoaktywne. Szczególne zainteresowanie słuchających wywołało pytanie: jak rozpoznać czy dziecko znajduje się pod wpływem środka odurzającego? i odpowiedź wykładowcy przedstawiająca różne testy dostępne na polskim rynku do badań toksykologicznych.

Podczas zebrań Rodzice zostali również zaproszeni przez 5 Myślenicką Drużynę Harcerską Watra i klasę VIc do wzięcia udziału w akcji WIELKANOC DRUHA ZAJĄCZKA. Akcja ma na celu zebranie ubrań, zabawek, kosmetyków oraz artykułów spożywczych i chemicznych dla dzieci z naszej szkoły, znajdujących się w trudniejszej sytuacji finansowej. (Podobna akcja zorganizowana w grudniu pod nazwą PODZIEL SIĘ SWOIM PREZENTEM MIKOŁAJKOWYM cieszyła się ogromnym powodzeniem – udało się na Święta Bożego Narodzenia obdarować pięknymi i wartościowymi paczkami 36 uczniów naszej szkoły, za co jeszcze raz ogromnie dziękujemy!)

Wszystkich życzliwych ludzi prosimy o zapoznanie się z listą potrzeb. Rodzice, którzy zdecydują się wesprzeć tę inicjatywę, prosimy o wpisywanie się na listę. Znajduje się ona obok portierni, przy wyjściu z budynku. Opiekują się nią harcerze i uczniowie naszej szkoły. Można również bezpośrednio zgłaszać się do pań – inicjatorek akcji: Doroty Orzechowskiej i Moniki Lemaniak. Termin przynoszenia wybranych rzeczy i produktów to 04.03.2016r.

Już w dniu zebrań lista potrzeb cieszyła się dużym zainteresowaniem Rodziców. Być może i na nadchodzące Święta uda się przedsięwzięcie obdarowania tych, którym w tym momencie jest trochę (lub dużo) trudniej niż nam…

Aneta Dziewońska