KOLĘDOWANIE Z SENIORAMI

Czas kolędowania trwa, dlatego też uczniowie klasy VIa wraz z przedstawicielami kl.VId, Vb oraz SK PCK przygotowali Koncert kolęd i pastorałek. 14 stycznia 2016r. w strojach kolędników, z szopką i śpiewem na ustach odwiedzili osoby starsze mieszkające w Centrum Seniora w Drogini oraz w Domu Pomocy Społecznej w Pcimiu.

Niektóry Seniorzy w skupieniu lub ze wzruszeniem słuchali kolęd, inni    z uśmiechem na twarzy włączyli się do wspólnego śpiewania. Oczywiście nie mogło  zabraknąć upominków własnoręcznie wykonanych przez członków SK PCK i uczennice z kl. Vb. Był też czas na zwyczajne, ale jakże potrzebne rozmowy Juniorów i Nauczycieli z Seniorami.

Dziękujemy Wszystkim za serdeczne przyjęcie naszych uczniów, wspólne kolędowanie, gromkie brawa, miłe słowa i poczęstunek.

Słowa podziękowania kierujemy też do Pana Mieczysława Niżnika, który po wspólnym kolędowaniu zaprosił nas do swojej galerii i pracowni. Mogliśmy tam podziwiać wystawę malarstwa oraz prac artystycznych jego autorstwa. Spontanicznie dla naszych uczniów, Pan Mieczysław przeprowadził warsztaty z pirografii, czyli wypalania w drewnie. Okazało się, że z tą techniką zdobniczą niektórzy uczniowie spotkali się po raz pierwszy i byli nią wręcz zachwyceni. Kto wie, może grono artystów tworzących prace tą techniką niebawem poszerzy się o uczniów naszej szkoły…

Wspólnie spędzony czas Juniorów z Seniorami na pewno zaowocuje w przyszłości kolejnymi spotkaniami i cennymi doświadczeniami. Poprzez coroczne wyjazdy do domów pomocy społecznej pragniemy bowiem wyrabiać u dzieci szacunek wobec osób starszych i rozwijać wrażliwość na potrzeby innych. A wszyscy wiemy, że otwartość, tolerancja i szacunek do drugiego człowieka, to postawy i wartości niezbędne w przygotowaniu dzieci do życia w zróżnicowanym społeczeństwie.

Anna Zahel