MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH

3 grudnia 2015r. w naszej szkole, już po raz kolejny, obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Osób Niepełnosprawnych. Z tej okazji uczniowie kl. VIa pod kierunkiem p. Anny Zahel przygotowali audycję poświęconą tej tematyce.

Omówili m.in. genezę powstania tego święta, ideę integracji oraz Konwencję Praw Osób Niepełnosprawnych. Podzielili się też swoimi pozytywnymi doświadczeniami wyniesionymi z 6-letniej nauki w klasie integracyjnej.  Wszystkich słuchaczy z klas I-VI zachęcili do nawiązania rozmowy i wspólnej zabawy z dziećmi specjalnej troski, których każdego dnia spotykają na szkolnym korytarzu.

Uczniowie klasy integracyjnej przygotowali też wystawę na holu szkoły. Jej zadaniem było przybliżenie problemów, na jakie w codziennym funkcjonowaniu mogą napotkać osoby z różnymi rodzajami niepełnosprawności i sposoby przyjścia im z właściwą pomocą, gdy tego potrzebują. Centralna część wystawy była poświęcona sukcesom naszych podopiecznych: Iwonki Gołąb, Tomka Woźniaka i Piotrusia Chrzanowskiego. Wielokrotnie reprezentowali oni SP 2 w konkursach plastycznych, w zawodach pływackich, w biegach integracyjnych oraz  w zawodach lekkoatletycznych organizowanych w ramach Igrzysk Olimpiad Specjalnych na stadionie AWF Krakowie. O ich wspaniałych wynikach świadczą liczne medale, które z dumą pokazywali w czasie przerw swym młodszym koleżankom i kolegom. Gratulujemy im serdecznie i życzymy dalszych sukcesów, a nade wszystko jak najwięcej okazji do uśmiechu, samych życzliwych ludzi wokół i spełnienia marzeń! J Jesteśmy z Was dumni!