ŚWIĘTO JABŁKA I GRUSZKI

Wszyscy jabłka i gruszki chętnie jemy
dlatego  Dzień Jabłka i Gruszki  świętujemy!

W dniu 5.11.2015 r. Samorząd Uczniowski  wraz z opiekunem  zorganizował w naszej szkole  Dzień Jabłka i Gruszki.

Mottem tego dnia były rymowanki :

Jedno jabłko, jedna Gruszka dziennie

Trzyma lekarza z daleka ode mnie.

Kto je jabłka i gruszki

Tych nie bolą nigdy brzuszki.

Pij codziennie sok gruszkowy i jabłkowy

Całą zimę za to będziesz zdrowy.

Zamiast chipsów zjedz kilka jabłuszek

Wtedy szczęśliwy będzie twój brzuszek.

Celem  święta było promowanie zdrowego stylu życia i odżywiania. Warto pamiętać, że codzienna porcja owoców to prawdziwy zastrzyk witamin. Starajmy się jeść smacznie, zdrowo, kolorowo… Korzystajmy z darów jesieni – wybierajmy jabłka i gruszki! W tym dniu bohaterami przerw byli Jabłko i Gruszka, którzy rozdawali swoje owoce. Dodatkową atrakcją Dnia  Jabłka i Gruszki był poczęstunek z szarlotki, babeczek jabłkowych oraz pysznego kompotu z jabłek i gruszek. Uczniowie w tym dniu mogli przyjść ubrani w kolorach: żółtym, czerwonym lub zielonym co było przepustką do niepytania tego dnia. Jabłkowo- gruszkowy dzień był bardzo udanym przedsięwzięciem  i z pewnością jeszcze nie raz zostanie powtórzony.

Samorząd Uczniowski wraz z opiekunem pragnie podziękować za piękny dar serca pani Magdalenie Strzępek,  pani Angelice Latosiewicz, uczniom: Pawłowi Nowakowi i Wiktorowi Pitali oraz uczennicom  Martynie Dawiec i Oldze Latosiewicz, którzy okazali pomocną dłoń w organizacji Dnia Jabłka i Gruszki.

Dziękujemy:)

SAMORZĄD UCZNIOWSKI WRAZ Z OPIEKUNEM mgr Moniką Grzechacką.