TYDZIEŃ KULTURY CHRZEŚCIJAŃSKIEJ

„Ukochałem cię odwieczną miłością”

(Jr 31,3)

Te słowa towarzyszyły nam, kiedy 22 października jak co roku nasza szkoła włączyła się w uroczyste obchody Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej.

Gości jak zawsze przywitała nasza p. dyrektor mgr Beata Chrapek Paciorek.

Uczniowie z klas IV przygotowali scenkę pt.: „Anioł w klatce”. Historia opowiadała o Aniołku, którego małe diablątka sprowadziły na złą drogę. Obraził się on na Pana Boga i zaczął się zachowywać źle. Dopiero, kiedy Tata Diabeł zauważył zmianę i zaliczył go do swoich dzieci, Aniołek zrozumiał co się stało. Postanowił się zmienić i w konsekwencji pomógł też w poprawie „Rogatym braciszkom”. Nasze wspaniałe aktorki z klas IV z wielkim przejęciem przypomniały także naukę św. Jana Pawła II, gdyż 22 października to dzień Jego wspomnienia. Zakończyliśmy wspólnym, radosnym odśpiewaniem piosenki „Barka”.

Przedstawienie ukazało dzieciom tę ważną prawdę, że Bóg bardzo nas kocha i pragnie, abyśmy zawsze byli blisko Niego. Nie ma wiary bez miłości Boga i bliźniego.

Mamy nadzieję, że nasi goście – ks. dziekan Stanisław Makowski, przedstawiciele KIK na czele z p. Zbigniewem Syrkiem oraz p. dyrektor Halina Starzec, p. dyrektor Stanisława Mistarz, p. Anna Dyrda razem z nami przeżyli chwile zadumy nad swoim życiem oraz nauką św. Jana Pawła II.

Występ przygotowały uczennice i uczniowie z klas IV z p. Dorotą Orzechowską i s. Agnieszką Bielińską z pomocą p. Piotra Gablankowskiego.