KOŁO RELIGIJNE

„To, co robimy, jest tylko kroplą w oceanie.

Jednak gdyby tej kropli zabrakło, ocean byłby o nią uboższy.“

Matka Teresa z Kalkuty

Od kilku lat w naszej szkole działa Koło religijne. Spotykamy się, aby pogłębiać naszą wiedzę o Panu Bogu ale także, aby wzajemnie się ubogacać.  Organizujemy również akcje, dzięki którym możemy pomagać misjom i misjonarzom. Jednym z owoców naszej pracy jest adopcja malgaskiego dziecka. Nasz synek to Sylvestre Romaric Tolojanahary.

Jest to radosny i sympatyczny chłopiec. Urodził się 5 kwietnia 2018 roku. Mieszka w małym szałasie z bambusa w Mampikony. Mama jest wdową i wychowuje samotnie dwoje dzieci. Ma też na utrzymaniu dwie sieroty  z rodziny. Kobieta ciężko pracuje przy uprawie ryżu, ale to nie wystarcza nawet na podstawowe wyżywienie.

Dzięki naszej pomocy Sylvestre rozpoczął naukę w pierwszej klasie dwuletniej zerówki w Katolickiej Szkole Świętego Franciszka w Mampikony.

Codziennie w czasie popołudniowej przerwy w szkole, chłopiec otrzymuje pełnowartościowy, gorący obiad, który z pewnością pomaga mu w rozwoju i nauce. Po obiedzie uczestniczy też w dodatkowych zajęciach, które z całą pewnością pomogą mu w osiągnięciu dobrych wyników.

Dzięki zebranym funduszom pomagamy także potrzebującym w Peru, Zambii oraz misjonarzom diecezjalnym.

9 stycznia znów działaliśmy. Dzięki życzliwości ks. Proboszcza Zdzisława Balona w naszym  sanktuarium kolędowaliśmy i przedstawiliśmy krótką scenkę zachęcającą do pomocy misjom. Każdy, kto wychodził z kościoła mógł zabrać własnoręcznie przygotowanego przez nas aniołka.

Jednak takie akcje nie mogłyby się udać gdyby nie pomoc wielu wspaniałych ludzi. Przede wszystkim naszych Rodziców. Z pomocą przyszedł nam ks. Mariusz Słonina, który zorganizował grupę ósmoklasistów. To oni kwestowali w naszym imieniu. Jak zwykle wsparły nas uczennice I LO w Myślenicach – Amelia Karkosz, Urszula Orzechowska i Joanna Maj oraz nasza schola..

Wielkie serce okazali nam także Państwo Oskwarek, którzy zadbali o nasze ciała i obdarowali drożdżówkami, abyśmy mieli siłę do wypełniania swojego zadania.

Dziękujemy mieszkańcom Myślenic, którzy jak zwykle nie zawiedli i wsparli nas w kwocie 5334,13.

Mamy nadzieję, że nasze „kropelki pomocy” wywołają uśmiech na twarzach wielu ludzi. Zarówno tych obdarowanych jak i obdarowujących.

My działamy dalej 🙂

 

Opiekunki Koła religijnego:

katechetki SP2 w Myślenicach s. Janina Rokosz i Dorota Orzechowska