DNI DOBRYCH EMOCJI I RELACJI W SZKOLE

W ostatnim czasie w naszej szkolne zroganizowane zostały Dni Dobrych Emocji i Relacji. W dniach 23.11-25.11 w naszej szkole odbyły się akcje tematyczne. Zapraszamy na zapoznanie się z artykułem, który podsumowuje nasze działania. Podczas wtorku, środy i czwartku towarzyszyły nam kolory przewodnie.

Wtorek:
Kolor żółty – Dzień Życzliwości – w tym dniu uczniowie starali się być wyjątkowo miłymi dla innych. Pamiętali, że dobre słowo może zdziałać cuda. Na przerwach uczniowie wymieniali się miłymi karteczkami – przygotowanymi w domach.

Środa:
Kolor zielony – Dzień Niespodzianek – w tym dniu zadaniem uczniów było zaskoczenie przyjaciół, znajomych lub nauczycieli miłą niespodzianką. Niespodzianką dla każdego ucznia ubranego w zielony kolor był brak niezapowiedzianego pytania.

Czwartek:
Kolor niebieski – Dzień Wdzięczności – w tym dniu okazywaliśmy wdzięczność osobom, które się tego nie spodziewały. By umilić uczniom dzień – podczas długiej przerwy na szkolnych korytarzach rozbrzmiewała muzyka puszczana przez radiowęzeł.

Przez cały tydzień uczniowie mogli wrzucać listy do skrzynki zaufania, która znajdowała się na drugim piętrze. Były one wyrazem sympatii i miłym zaskoczeniem dla osób obdarowanych. 
Dodatkowo odbył się konkurs plastyczny dotyczący dobrych relacji i emocji. Prace, które wykonali uczniowie można było podziwiać na szkolnym holu i z pewnością przyciągały one uwagę.

Mamy ogromną nadzieję, że Dni dobrych Emocji i Relacji w Szkole były dla naszych uczniów ciekawym doświadczeniem, które pozostanie na długo w ich pamięci. Dziękujemy za udział!

Samorząd Szkolny
Pedagog i Psycholog Szkolny