KONKURS NA STROIK BOŻONARODZENIOWY

1. Organizator konkursu

Organizatorem konkursu pt. „STROIK BOŻONARODZENIOWY” jest Samorząd Uczniowski Szkoły Podstawowej nr 2 w Myślenicach.

1. Cele konkursu

Celem konkursu jest:
– edukacja uczniów w zakresie poznawania obyczajów, symboliki i znaczenia świątecznych elementów związanych z obrzędowością ludową,
– kultywowanie tradycji i folkloru związanego ze świętami Bożego Narodzenia,
– rozwijanie kreatywności, innowacyjności poprzez pobudzenie aktywności twórczej dzieci, na bazie tradycji ludowej,
– kształcenie wyobraźni plastycznej,
– rozwijanie zdolności manualnych.

1. Techniki wykonania

Stroiki mogą być tradycyjne – wykonane z naturalnych materiałów, takich jak: orzechy, suszone owoce, szyszki, kora, sztuczne igliwie, ozdoby zrobione z bibuły, papieru, nici, masy solnej, słomy, zasuszonych roślin oraz elementów samodzielnie wykonanych itp.
Mogą również pojawić się oryginalne stroiki w stylu awangardowym, nowoczesnym.

1. Uczestnicy konkursu

Prace będą oceniane w dwóch kategoriach wiekowych, tj.:

– klasy I – III

– klasy IV – VIII

1. Warunki uczestnictwa

– jeden uczeń może zgłosić jedną pracę konkursową

– wyklucza się prace wykonane wspólnie (współautorstwo)

– uczestnik wyraża zgodę na przekazania stroika bożonarodzeniowego dla osób potrzebujących do Betanii w Myślenicach

– prace konkursowe należy składać do 16 grudnia 2021r. u pań: Agnieszki Mieszczanek, Katarzyny Żądło  lub do sali 209.

1. Komisja konkursowa

O wyłonieniu zwycięzców konkursu decyduje komisja konkursowa powołana przez Samorząd Uczniowski. Komisja zobowiązana jest do zachowania bezstronności podczas oceny poszczególnych prac.

Ocenie podlegać będzie:
– oryginalność kompozycji,
– elementy wykonane ręcznie,
– estetykę wykonania,
– kolorystykę,
– wykorzystanie materiałów naturalnych,
– wkład pracy.

Ogłoszenie wyników nastąpi dnia 20.12.2021 r.

Czekamy na Wasze prace

Niech stroiki bożonarodzeniowe sprawią radość najbardziej potrzebującym i ubarwią ten świąteczny czas.