WYCIECZKA DO BOCHNI

22 listopada uczniowie klas trzecich pojechali na wycieczkę do Bochni.

Do najstarszej w Polsce kopalni soli zjeżdżaliśmy szybem Campi. Dla niektórych było to spore przeżycie. Tuż po zjeździe czekała na nas podziemna kolejka, którą przebyliśmy kilometrową trasę pomiędzy szybami. Następnie odbyliśmy podróż w czasie. Pani przewodniczce w opowiadaniu o historii kopalni pomagali polscy książęta i królowie, żupnicy genueńscy, a także duch mnicha – Cystersa. Dzięki projekcji multimedialnej poznaliśmy pracę górników, stare techniki wydobywcze i systemy transportowe. Jedną z wielu atrakcji było zwiedzanie kaplicy św. Kingi oraz spotkanie ze Skarbnikiem, dobrym duchem kopalni, od którego każdy z nas a zakończenie spotkania otrzymał mały woreczek z solą. Zwiedzanie kopalni zakończyło się pobytem w największej z komór o nazwie Ważyn. Mieliśmy tu czas na spożycie posiłku, zabawę i odpoczynek. Pobyt w bocheńskiej kopalni soli dostarczył nam niezapomnianych wrażeń. Do domu wróciliśmy z wieloma wspomnieniami oraz „solnymi” pamiątkami.

Wychowawczynie klas trzecich