GENS UNA SUMUS (łac. Jesteśmy jedną rodziną)

Pierwsze zajęcia szachowe za nami. Początkujący adepci tej królewskiej gry z powodzeniem oswajali 32 figury na 64 polach biało-czarnych szachownic pod czujnym okiem pani instruktor Elżbiety Salawy z Myślenickiej Akademii Talentów. Regularne zajęcia będą odbywać się w kolejne czwartki. Dla już zaawansowanych szachistów grupa w naszej szkole nie powstała – będą natomiast mogli doskonalić swoje taktyki i strategie szachowe w MOKiS, gdzie stowarzyszenie MAT już od teraz zaprasza na zajęcia zorganizowane. Przed szachistami jesień bogata w turnieje – niebawem Igrzyska Szachowe Dzieci i Młodzieży, cykliczne Międzygminne Zawody Szachowe, turnieje mikołajkowe i wiele innych. Czas zatem usiąść do szachownicy i rozwiązywać kolejne logiczne zagadki.

Aneta Dziewońska