BEZPIECZNA SZKOŁA KROKODYLKA TIRKA

27 września uczniowie z klas I – III uczestniczyli w zajęciach interaktywnych dotyczących bezpieczeństwa. Jest to inicjatywa Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego. Tematyka spotkania wpisuje się w Szkolny Program Profilaktyczno-Wychowawczy i dotyczyła następujących treści:

• zasady poruszania się po drogach,
  • bezpieczeństwo w podróży,
  • konieczność noszenia odblasków,
  • identyfikacja służby ratunkowych oraz umiejętność ich prawidłowego powiadamiania.

Zajęcia były uatrakcyjnione materiałami multimedialnymi, w tym animowanymi filmami, których głównym bohaterem jest krokodylek Tirek. Klasy pierwsze będą poszerzać w/w zagadnienia w ramach całorocznej Akademii Bezpiecznego Puchatka, natomiast dla ich starszych kolegów było to kolejne utrwalanie ważnych treści.

Mamy nadzieję na spotkanie z Krokodylkiem Tirkiem znowu za rok, być może już na żywo, w kontakcie bezpośrednim, w murach naszej szkoły.

Aneta Dziewońska