OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA

29 września obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Dzień ten jest świetną okazją, by uświadomić uczniom, jakie korzyści przynosi głośne czytania i dlaczego warto czytać. Klasy II zaprosiły aktorkę,  Panią Dorotę Ruśkowską, na akcję propagowania głośnego czytania w naszej szkole.

Gość specjalny Pani Dorota Ruśkowska rozpoczęła zajęcia od ćwiczeń oddechowych i warsztatów doskonalących umiejętność recytowania.  Następnie dzieci zostały wprowadzone  w świat  bajki „Pchła Szachrajka”. Za pomocą gestów, wykonywały różne zdania. Zajęcia zakończyły się ćwiczeniami doskonalącymi aparat mowy oraz ćwiczeniami relaksacyjnymi. Czytanie to idealny sposób na nudę w jesienne deszczowe dni. Uczniowie dowiedzieli się, że książkę można „czytać na różne sposoby’’ i świetnie się przy tym bawić. Celem tej akcji było zachęcenie najmłodszych do sięgnięcia po książkę.

Głośne czytanie wpływa bowiem na rozwój, rozwija wyobraźnię i bogaci słownictwo, uczy poprawnie formułować i wyrażać swoje myśli, kształci zdolności koncentracji i uwagi, pobudza fantazję.

Wychowawca: M. Batko, U. Biel, M. Moryc, A. Nosal