„RAZEM POKONAMY PANDEMIĘ I NASZ STRACH”

Kampania prowadzona przez Powiatową Stację Sanitarno – Epidemiologiczną w Myślenicach

W dniu 14 września w klasach I-III została przeprowadzona pogadanka tematyczna wraz z pokazem multimedialnym  na temat COVID – 19. Wykład prowadziła pani Joanna Gaździk z wydziału Oświaty Zdrowotnej  i Promocji Zdrowia PSSE w Myślenicach.

Uczniowie przypomnieli sobie  pojęcia związane z COVID-19, kluczowe zasady bezpieczeństwa, zwrócenie uwagi na stan zdrowia fizycznego i psychicznego uczniów po nauczaniu zdalnym i w trakcie nauki stacjonarnej,  czym są szczepienia ochronne.

Spotkanie z wykwalifikowanym pracownikiem miał za zadanie zwiększyć edukację na temat profilaktyki i działań przeciwepidemicznych oraz pomóc uczniom zrozumieć swoje lęki i obawy.

Dodatkowym elementem były kolorowanki  jakie na koniec uczniowie otrzymali od prowadzącej.

Beata Pacek