JEŻDŻĘ Z GŁOWĄ 2021

Nasza szkoła po raz drugi wzięła udział w projekcie realizowanym przez Gminę Myślenice przy finansowym wsparciu Województwa Małopolskiego pod nazwą „Jeżdżę z głową”. Wzięło w nim udział 10 uczniów z klasy pierwszej „a”. Projekt ma na celu m. in. nabycie umiejętności poprawnej techniki jazdy na nartach, bezpiecznego korzystania z tras i stoków narciarskich w cyklu 16 godzin szkolenia. Zajęcia odbywały się na małym stoku narciarskim w Myślenicach zlokalizowanym w malowniczej części miasta – Zarabie. W ramach projektu organizator zapewnił sprzęt narciarski, wykwalifikowanych instruktorów nauki jazdy na nartach, karnet na wyciąg narciarski oraz przejazd i opiekę podczas transportu na stok.  Zajęcia pozalekcyjne odbywały się w terminie od 15 lutego do 28 lutego wg ustalonego harmonogramu.

Wszyscy uczestnicy tych zajęć, oprócz nabycia nowych umiejętności narciarskich chwalą projekt za możliwość spędzenia aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu w gronie rówieśników. W czasie pandemii, tym bardziej jest to cenne i potrzebne dla zdrowia.