PROGRAMOWANIE Z KLOCKAMI LEGO – DRUGA EDYCJA

19 stycznia 2021 roku rozpoczęła się druga już edycja innowacji pedagogicznej „Programowanie z klockami Lego”. W tym roku biorą w niej udział uczniowie klasy I d . Innowacja ma na celu wspomaganie kształcenia uczniów poprzez zastosowanie zestawów Lego Education WeDo 2.0, szerzenie idei programowania z wykorzystaniem klocków, analityczne myślenie oraz wyciąganie wniosków, programowanie, projektowanie oraz kreowanie ruchomych modeli. Ma ona zachęcać i motywować uczniów do rozwijania myślenia poprzez programowanie.

LEGO Education WeDo 2.0 stworzono, by zaangażować i zmotywować uczniów szkół podstawowych do zainteresowania się nauką przedmiotów związanych z nauką i techniką. Służą do tego napędzane modele LEGO i proste programowanie. Zastosowano w nich praktyczne metody nauczania, które zachęcają uczniów do zadawania pytań i dają im narzędzia, by znaleźć na nie odpowiedzi oraz rozwiązywać z życia wzięte problemy.

Myślę, że „Programowanie z klockami Lego” rozbudzi i rozwinie zainteresowania informatyczne, matematyczne i techniczne uczniów klasy I d oraz wyposaży ich w nowe umiejętności, które będą przydatne w kolejnym etapie edukacyjnym.

Urszula Biel