DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA W KLASIE 1 D

25 listopada obchodzimy Dzień Pluszowego Misia. Właśnie tego dnia przypada rocznica jego powstania. Pluszowy miś to ukochana zabawka dzieci od wielu lat! Jego historia zaczęła się od prezydenta Stanów Zjednoczonych – Teodora Roosvelta, który w 1902 roku wybrał się na polowanie. Podczas wyprawy postrzelono małego niedźwiadka. Prezydent nakazał jego uwolnienie, a cała historia została zilustrowana w formie komiksu w waszyngtońskiej prasie.

Czytelnikiem tej gazety był pewien znany producent zabawek, który zainspirował się jego historią i stworzył nową zabawkę dla dzieci – pluszowego misia. Uczniowie klasy 1 d goszczą u siebie misia Ludwika, który dotarł do nas w ramach Ogólnopolskiego projektu dla klas I-III „Misiowe podróże po Polsce”. Miś Ludwik towarzyszył nam w tym wyjątkowym dniu na zdalnych lekcjach, podobnie jak ukochane misie naszych uczniów! Klasa 1 d przesyła pozdrowienia dla wszystkich miśków – dużych i małych oraz dla koleżanek i kolegów, biorących udział w projekcie „Misiowe podróże po Polsce”.

Zachęcamy do polubienia strony projektu:

U. Biel