KOŁO NAUKOWE CASIA IBIS

W naszej szkołe zostało założone koło naukowe Casia Ibis, którego opiekunem jest pani mgr Agnieszka Mieszczanek. Należą do niego Natalka Klakla, Kinga Rogowiec,Julia Szafraniec, Gabriela Batko, Aurelia Kotarba, Anna Sala, Anna Ciesielczyk, Nikola Pasternak, Gabriela Zięba, Wiktoria Piwowarczyk, Gaia Stempień, Mieszko Fąfara i Piotr Piechnik.

Nasze koło uczestniczy w ciekawym i wartościowym programie „Być jak Ignacy”. Jest on przygotowany przez Fundację PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza.

Program podzielony jest na cztery następujące etapy:

• I etap dotyczy rodzajów i źródeł energii oraz energii odnawialnej
  • II etap dotyczy ekologii i zmian klimatu
  • III etap dotyczy transportu i miast przyszłości
  • IV etap dotyczy technologii cyfrowej, internetu i programowania.

Każdy etap to duża dawka wiedzy, zabawy ale również pracy ponieważ realizowane są i będą przez nas wszystkie działania i zadania konkursowe.

Zajęcia będą pełne eksperymentów, doświadczeń, zabaw krestywnych i tworzenia naszych własnych projektów.

Już teraz pracujemy nad makietą o odnawialnych źródłach energii. Owocami naszej pracy będziemy się z Wami dzielić.

Historia nauki to historia wybitnych ludzi, których odwaga i determinacja zmieniły świat. Dzięki programowi możemy przekonać się, że pełni pasji ludzie rozpoczynający przygodę z nauką byli dokładnie tacy jak My. W każdym z nas drzemią wielkie możliwości. Potrzeba tylko dobrych wzorców, skutecznej motywacji i inspirujących historii, by dodać nam odwagi i zachęcić do poznawania świata.

Młodzi Naukowcy