OGÓLNOPOLSKI PROJEKT EDUKACYJNY „MISOWE PODRÓŻE PO POLSCE”

W bieżącym roku szkolnym klasa I d z bierze udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym „Misiowe podróże po Polsce”.

Projekt ten powstał z myślą o najmłodszych uczniach klas I-III. Głównym celem jest poznanie miast, wsi oraz ciekawych miejsc w Polsce, poznanie z ich historią, położeniem geograficznym. W pierwszym tygodniu września ze Szkoły Podstawowej nr 14 im. Jana Brzechwy w Elblągu wyruszy w podróż 17 pluszowych misiów, a każdy pluszak będzie miał swój pamiętnik podróżnika. Misie będą zwiedzały cały kraj według ustalonego harmonogramu. Dwa razy w miesiącu każdy pluszak odwiedzi inną szkołę. Zadaniem szkoły (klasy), która będzie gościła misia będzie pokazanie jak najwięcej najważniejszych informacji o swoim mieście bądź okolicy. Uczniowie wraz z nauczycielem odpowiedzialnym za projekt w danej szkole będą mieli za zadanie zrobić swój wpis do pamiętnika podróżnika. To, w jaki sposób będzie uzupełniony pamiętnik zależy od kreatywności i pomysłów klasy. Dodatkowo podczas pobytu misia w szkole zadaniem nauczyciela będzie poinformowanie organizatora, gdzie aktualnie znajduje się pluszak oraz wysłanie kilku zdjęć z podróży w danym mieście.

Wszystkie pluszaki, które wyruszą w podróż po Polsce we wrześniu 2020 roku, powrócą do Elbląga w czerwcu 2021 roku z pamiętnikami pełnymi wspomnień.

Organizator prześle każdej szkole biorącej udział w projekcie skany bądź książkę w formie elektronicznej, która będzie przedstawiała całą podróż misia.

Zachęcamy do polubienia strony projektu.