MAJA Z KLASY VI E NA PODIUM W OGÓLNOPOLSKIM  KONKURSIE ONLINE MISTRZ DYKTAND

Pierwsza edycja konkursu Mistrz Dyktand i Mistrz Ortografii  zakończyła się   dużym sukcesem dla naszej  uczennicy Mai Piesakowskiej, która w kategorii  klas 4 – 6 zdobyła II miejsce. 

Wyniki są imponujące. W konkursie wzięło udział ponad 8 tysięcy uczestników. Rozwiązali oni łącznie  423 tysiące dyktand. Należy  podkreślić, że był to  spontaniczny konkurs, który wspierał akcję ,, zostańmy w domu”, a następnie okazał się być największym dyktandem w Polsce.

Z tego powodu oraz w związku z obecną sytuacją na świecie, gdzie mniejsza liczba dzieci  i młodzieży uda się na letni wypoczynek serwis  Dyktanda.pl organizuje wakacyjną edycję pod nazwą Wakacyjny Mistrz Ortografii. Serdecznie zachęcam do zabawy by po wakacjach do listy zwycięzców dopisać więcej uczniów z naszej szkoły. Ćwicząc ortografię na urządzeniach multimedialnych łączymy edukację  z zabawą. A dyktanda są najlepszym sposobem na naukę ortografii i utrwalenie poprawnej pisowni.

Zarówno Maja z klasy szóstej jak i Wiktoria z klasy drugiej udowodniły, że warto dobrze spożytkować czas spędzany przed komputerem, zdobyć uznanie i nagrodę,  ale przede wszystkim umiejętności i  wiedzę. 

Beata Pacek

pedagog szkoły