WYNIKI GMINNEGO KONKURSU Z JĘZYKA NIEMIECKIEGO „MEINE KLEINE HEIMAT- IST MYŚLENICE SEHENSWERT?”/ „MOJA MAŁA OJCZYZNA –CZY WARTO ZWIEDZIĆ MYŚLENICE?” 

Pragniemy serdecznie podziękować  wszystkim uczniom, którzy wzięli udział w gminnym konkursie z języka niemieckiego. Zadaniem konkursu było wykonanie albumu w języku niemiecko-polskim na temat „Meine kleine Heimat- ist Myślenice sehenswert?”/ „Moja mała ojczyzna –czy warto zwiedzić Myślenice?”  Nadesłane albumy były piękne, wykonane w oryginalny sposób, z ciekawą i bogatą treścią oraz zachęcające do odwiedzenia miasta Myślenice, dlatego wybór nie był łatwy.

Przypominamy, że Jury w składzie Pani dyr. Justyna Otfinowska, p. Danuta Zięba nauczycielka języka niemieckiego w Szkole Podstawowej nr 3 i p. Małgorzata Urbańczyk nauczycielka języka niemieckiego w Szkole Podstawowej nr 2 przy ocenie albumów brało pod uwagę zgodność z tematem, poziom merytoryczny i poprawność językową informacji, oryginalną i pomysłową formę albumu oraz estetykę wykonania.

Oto wyniki konkursu:

I miejsce:

 1. Aleksandra Łotocka i Kamil Leśniak (z kl.7d),  SP nr 2
 2. Joanna Maj i Gabriela Gortych (z kl.8c)  SP nr 2
 3. Oliwia Kudas (z kl. 7d) SP nr 2 w Myślenicach – opiekun mgr Małgorzata Urbańczyk

II miejsce:

 1. Julia Suder, Sergiusz Kowalówka, Aleksander Ryś, Wiktoria Dobek (z kl.8a) ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Myślenicach – opiekun mgr Danuta Zięba
 2. Mateusz Pytlik, Bartłomiej Fita, Tomasza Kruczek (z kl.7a) ze Szkoły Podstawowej w Krzyszkowicach– opiekun mgr Tomasz Górecki;
 3. Maksymilian Rutka, Bartosz Durek, Bartłomiej Ożóg (z kl.8b) ze SP nr 2 w Myślenicach

III miejsce

 1. Aleksandra Bułat (z kl.8) ze Szkoły Podstawowej w Krzyszkowicach
 2. Alicja Batko, Kinga Górka, Aleksandra Horabik, Wiktoria Nostkiewicz (z kl.7d) ze SP nr 2 w Myślenicach
 3. Julia Woźnica, Gabriela Pasionek (z kl.7)- ze Szkoły Podstawowej w Krzyszkowicach

Wyróżnienia otrzymali:

 1. Radosław Kalita, Karol Pachacz, Filip Paluch (z kl.7a) ze SP w Krzyszkowicach
 2. Emilia Chartuniewicz, Roman Kozłow (z kl.8b) ze SP w Myślenicach.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.