WARTO ODWIEDZIĆ STRONY INTERNETOWE

Drodzy Państwo, Kochani Uczniowie Młodsi oraz Starsi

Przed nami świąteczny czas, zostajemy w domu. Proponuję zajrzeć do następujących linków, w których znajdziemy nie tylko karty pracy do pobrania, ale również pomysły na prace plastyczne, czy twórcze i kreatywne zabawy.

Dla młodszych dzieci :

• www.gitd.gov.pl W zakładce Edukacja – Inspekcja Transportu Drogowego włącza się w akcję Uczymy się w domu realizując projekt edukacyjny ,, Bezpieczna szkoła krokodyla Tirka ”zachęcając do edukacji online poprzez : filmy animowane, komiksy, gry, krzyżówki, rebusy
  • www.bajkowisko.pl to bajki czytane przez lektorów, które przeniosą w świat fantazji i literatury
  • www.specjalni.pl bardzo dobre gry- planszowe-do wydrukowania

Zadania matematyczne w formie ćwiczeń interaktywnych:

Instrukcje jak tworzyć ciekawe prace plastyczne oraz karty pracy do wydruku znajdziemy na:

Na poniższych stronach można skorzystać z ciekawych łamigłówek, gier edukacyjnych, quizów, krzyżówek, a także obejrzeć instruktażowe filmiki, jak wykonać kreatywne prace plastyczne:

Dla starszych uczniów wspaniałą pomocą w nauce są adresy stron:

Matematyczne zadania interaktywne znajdziemy na :

Swoje ortograficzne umiejętności, rozwiązać dyktanda on-line lub quizy można sprawdzić na stronach.

• dyktanda.net
  • dyktanda online. Ortografia dla dzieci.
  • Pisu Pisu.pl

Inne propozycje :

• dzieciakiwdomu.pl tutaj można znaleźć propozycje zabaw, kart pracy ( przyrodniczych, z wiedzy o świecie, matematycznych ).
  • miniminiplus.pl. propozycje gier i zabaw dla dzieci (w tym plastycznych)
  • planetaenergii.pl. co to jest energia , skąd się bierze, jak ją odzyskać? To gra, w której dziecko wciela się w kapitana kosmicznej misji i pomaga kosmitom odzyskać utraconą energię.
  • archeodzieciaki.pl,strona w archeologicznej tematyce, gdzie znajdują się różne krzyżówki, łamigłówki, kolorowanki oraz puzzle.
  • tajemniczakuchnia.pl wspaniale można z dziećmi spędzić czas w kuchni. Na tej stronie opisane są przepisy dla dzieci, dużo wiedzy kulinarnej, przedstawionej w przystępny dla dzieci sposób.

Gry, zabawy i kolorowanki znajdziemy na wielu stronach. Ale także artykuły dla rodziców oraz pomysły zabaw z dziećmi.

Na przykład tu:

Wykorzystujcie także gry planszowe, karciane jakie posiadacie Państwo w domu. Dzieci będą ćwiczyły i doskonaliły różne funkcje oraz miło i kreatywnie spędzą czas ze swoimi bliskimi.

Beata Pacek – pedagog szkolny.