STRAGAN Z WIERSZYKAMI

Na początku marca w bibliotece szkolnej odbył się pierwszy z dwóch etapów szkolnego konkursu czytelniczego ze znajomości wybranych wierszy Jana Brzechwy „Stragan z wierszykami”. Konkurs adresowany jest do wszystkich uczniów klas drugich. Jego celem jest rozwijanie zainteresowań czytelniczych poezją Jana Brzechwy, dostarczenie radości i satysfakcji podczas wspólnej zabawy i rywalizacji. Zadania konkursowe dotyczyły wysłuchanych wierszy poety w interpretacji znanych aktorów połączone z prezentacją obrazu na dużym ekranie.  Miło nam przekazać, że do drugi etapu konkursu dostali się następujący uczniowie:

KLASA 2A  KLASA 2B KLASA 2C

Lena Zajdel
  Błażej Komperda

Gratulujemy!!!

Ich kolejnym wyzwaniem jest uważne przeczytanie następnych kilku wierszy już samodzielnie w domu (wszyscy mają wypożyczony zbiór wierszy Brzechwy). Mamy nadzieję, że wkrótce będzie mógł się odbyć drugi etap konkursu.