KONKURS „DIE SCHӦNSTEN STÄDTE DER DEUTSCHSPRACHIGEN LÄNDER”

Serdecznie zapraszam do udziału w konkursie „Die schӧnsten Städte der deutschsprachigen Länder”. Konkurs polega na wykonaniu albumu dotyczącego jednego z miast niemieckiego obszaru językowego i przeznaczony jest dla klas: siódmej i ósmej Szkoły Podstawowej nr.2 w Myślenicach. Liczy się poprawność gramatyczna i leksykalna, jak i pomysłowość wykonanej pracy. Na autorów najpiękniejszych albumów czekają nagrody. Prace można oddawać do dnia 30 marca 2020 r.

Poniżej regulamin konkursu.

mgr Edyta Baranek- organizator konkursu

Regulamin konkursu – „Die schӧnsten Städte der deutschsprachigen Länder”

I. Uczestnicy konkursu:

1. Konkurs jest adresowany do uczniów klas siódmych i ósmych Szkoły Podstawowej nr 2 w Myślenicach.
  2. Udział w nim jest dobrowolny.

II.Warunki uczestnictwa:

1. Uczniowie indywidualnie wykonują pracę – album „Die schӧnsten Städte der deutschsprachigen Länder” Album ma być związany z miejscami, które uczeń uznaje za interesujące i  godne zwiedzenia.
  2. Każdy uczestnik może wykonać maksymalnie 1 album.

III. Wygląd albumu

1. Okładka albumu powinna zawierać następujące informacje:

a). Tytuł pracy :

„Die schӧnsten Städte der deutschsprachigen Länder”

b) Imię I nazwisko autora.

c) Klasa

1. Forma albumu A-4
  2. Ilość stron – 10
  3. Technika wykonania albumu i materiały w nim zawarte – dowolna.
  4. Ilustracje, zdjęcia, widokówki, mapki, rysunki
  5. Wszystkie materiały powinny mieć opis tego co przedstawiają
  6. Konieczne jest podanie bibliografii materiałów , z których uczeń korzystał, np. tytuł i autor książki, strony internetowe, itp. – na ostatniej stronie albumu.

IV. Prace nagrodzone i wyróżnione przechodzą na własność szkoły i nie będą zwracane uczestnikom.

V. Dla uczestników konkursu przewiduje się :

– otrzymanie oceny z języka niemieckiego za wykonanie pracy.

– nagrody dla zdobywców pierwszego, drugiego i trzeciego miejsca oraz wyróżnienia.

VI. Przy ocenianiu komisja będzie brała pod uwagę :

1. Zawartość pracy, pomysłowość, estetykę wykonania i wkład pracy własnej.

VII. Terminy:

1. Wszystkie prace muszą zostać oddane do 30.03.2020r.

Prace powinny zostać oddane nauczycielowi języka niemieckiego lub złożone w sekretariacie szkoły Podstawowej nr 1 w Myślenicach z prośbą o przekazanie organizatorowi konkursu.

1. Wyniki konkursu zostaną podane 06.04.2020r.

Organizator konkursu: Edyta Baranek