KONKURS RECYTATORSKI KLAS II – III

W dniu 4 marca 2020 roku odbył się szkolny etap „Konkursu recytatorskiego klas II i III”. Wzięli w nim udział finaliści klasowych konkursów recytatorskich. Uczniowie klas II prezentowali przygotowany repertuar w Turnieju Wywiedzione ze Słowa. Ich starsi koledzy i koleżanki brali udział w zmaganiach Turnieju Recytatorskiego prezentując dwa  utwory (fragment prozy i utwór poetycki) oraz Turnieju Wywiedzione ze Słowa.  Mali artyści włożyli wieli pracy i wysiłku w przygotowanie się do swojego występu. Recytowali  poezję dziecięcą znaną od lat, jak i wiersze współczesnych polskich twórców. Fragmenty prozy wybierali spośród popularnych obecnie wśród dzieci książek polskich i zagranicznych autorów. Było i czego posłuchać, jak i na co popatrzeć, bo w trakcie prezentacji  uczestnicy wykorzystywali  ciekawe rekwizyty, przebrania, łączyli swój występ z elementami ruchu i pantomimy. Turniejowe zmagania oceniała komisja jurorów w składzie: mgr Lucyna Tondera, mgr Urszula Morawska i mgr Eliza Matelowska.

Wyniki  szkolnego etapu konkursu:

kategoria Turniej Recytatorski

I miejsce  – Adam Dragosz klasa 3b

II miejsce – Maria Nieć klasa 3b

III miejsce – Bartłomiej Cienkosz klasa 3b

wyróżnienia:

Zuzanna Olewińska klasa 3a

kategoria Turniej Wywiedzione ze Słowa

I miejsce – Julia Gawęda klasa 2a i Daniel  Krzemień klasa 2c

II miejsce – Anna Miłek klasa 2b i Oliwia Bróżda klasa IIIa

III miejsce – Danuta Maślak klasa 2c i Patryk Łotocki klasa 3d

wyróżnienia:

Milena Wrona klasa 3d

Karolina Trybała klasa 2e

Lena Zajdel klasa 2e

Wszystkie wymienione osoby wezmą udział w eliminacjach międzyszkolnych, które odbędą się w MOKiS w dniach 2,3 kwietnia 2020 roku. GRATULUJEMY!!!

Organizatorzy konkursu: mgr Iwona Stanisz-Trzcińska i mgr Elżbieta Żądło